Měkoučké ručníky jako z hotelu: klíčem je praní, při kterém spěch nemá místo

Ručníky časem ztrácejí svou měkkost a už nejsou tak nadýchané jako ihned po zakoupení. Jejich textura se stává drsnou a nepříjemnou na dotek a utírání s nimi je horor. Tkaniny v této formě se stávají nepraktickými, protože škrábou a absorbují méně vody. To je ovlivněno nesprávným způsobem praní a sušení, jakož i výběrem nevhodných pracích prostředků.

Správný způsob praní

Prvním pravidlem, aby byly ručníky příjemné na dotek a nadýchané, je postarat se o správný způsob jejich praní. Určitě nesmíte přeplňovat buben pračky, protože tkaniny nebudou dobře vyprané a opláchnuté a mohou i zapáchat. Klíčem k úspěchu je přiměřené množství pracího prostředku. Ručníky by se měly prát alespoň jednou týdně, bez kombinace s oblečením nebo jinými materiály. Nezapomeňte také na správnou teplotu praní.

Informace o tom, jak prát konkrétní kus, najdete vždy na štítku od výrobce. Ručníky se většinou perou na 60 stupňů Celsia. Důvodem tuhosti a drsnosti je často tvrdá voda, proto byste měli používat změkčující přípravky. Před praním se vyplatí namočit ručníky do jedlé sody. Díky tomu všechny nečistoty zmizí beze stopy a navíc budou látky lépe vonět, protože soda absorbuje nepříjemné pachy.

Zdroj obrázku: Freepik

Použití éterických olejů

K obnovení měkkosti ručníků mnozí lidé kromě pracího prášku přidávají také bílý ocet. Bohužel minusem tohoto produktu je intenzivní zápach, který není každému příjemný. V tomto případě stačí kromě prášku přidat několik kapek éterického oleje. Díky němu nepříjemný a ostrý zápach octa zmizí beze stopy. Kromě toho mohou vonné oleje nahradit aviváž, která je často senzibilizující, takže ji nemohou používat alergici.

K sušení ručníků bude nejlépe fungovat bubnová sušička, díky ní budou připraveny k okamžitému použití. Bohužel ne každý si může dovolit takové pohodlí, takže musí hledat jiná řešení. Před zavěšením ručníků se vyplatí je protřepat, aby se materiál narovnal. V opačném případě bude tkanina po vysušení tuhá a drsná. Opakujte tento postup i při vytažení ze sušičky. Zavěste ručníky za dva rohy, tímto způsobem vyschnou rovnoměrně a rychleji.

Zdroj: https://www.realsimple.com/home-organizing/cleaning/how-to-wash-towels