Mesicek1

Méně známé účinky měsíčku lékařského mohou pomoci každému. Tinktura z této byliny zastaví akutní problém

Měsíček lékařský je nezaměnitelnou bylinou s květenstvím sytě oranžové barvy. Pro jeho léčivé vlastnosti se z něho chystá tinktura pro vnitřní i vnější použití, jistě jsou vám známé také krémy s měsíčkem lékařským, z květů se připravuje čaj a v neposlední řadě je hojně využívaný měsíčkový olej. Měsíček je bylinkou, která je všem jistě velmi dobře známá. Její úžasné účinky byly odhaleny již v dávných dobách a její vlastnosti využívaly již naše babičky a prababičky. S čím vším dokáže měsíček lékařský pomoci?

Zdroj obrázku: Freepik

Pozitivní vliv měsíčku lékařského na lidské tělo

Jak jste si již přečetli v úvodu tohoto článku, z měsíčku lékařského se vyrábí opravdu mnoho přípravků pro vnitřní i vnější využití. To vše jen díky tomu, že má opravdu široké možnosti využití. Asi nejčastěji byste v domácnostech našli mast z měsíčku lékařského. To je léčivá mastička, o které je známo, že dokáže zahojit drobná poranění. Nejčastěji se používá pro zaléčení odřenin, drobných oděrek a na popáleniny. Již menší množství lidí ví, že měsíček dokáže také vrátit do normálu funkci trávicího traktu, a právě na to je vhodná tinktura, na kterou najdete recept níže.

Zdroj obrázku: Freepik

Recept na tinkturu z měsíčku lékařského

Tinkturu z měsíčku lékařského můžete zakoupit ve vybraných lékárnách a snad v každém obchůdku, který se zabývá bylinkami. Není ale nutné, abyste bylinnou tinkturu kupovali. Pokud máte k dispozici květy měsíčku, můžete si ji sami vyrobit. Pomůže vám s celkovým upravením trávicího traktu, žaludečními křečemi a dalšími problémy. 2 hrníčky sušených květů měsíčku zalijte 3 hrníčky tvrdého alkoholu. Takto nechte louhovat po dobu 3 týdnů. Následně sceďte měsíček a uskladněte do dobře uzavíratelné nádoby. Skladujte v suchu při běžné pokojové teplotě. V případě potřeby si dejte do 500 ml studené vody 2 polévkové lžíce tinktury a vypijte. Tinkturu pijte jednou denně pouze v případě potřeby.

Zdroj: https://www.rxlist.com/calendula/supplements.htm