beauty-shape-healthy-health-care-female-concept-overweight-girl-with-measuring-tape

Metabolismus nezpomalují pouze špatné potraviny. Na vině je také málo slunce nebo lenost

Metabolismus je proces, který se řeší u každého člověka individuálně. Někdo může sníst deset kilo masa a nepřibere ani deko, ale někdo se jen podívá na nějakou nezdravou potravinu a tloustne. Jak je to s metabolismem, jak si ho zrychlit a které potraviny ho naopak zpomalují? Možná si i vy můžete dopomoci k vysněné postavě. Stačí jen vynechat potraviny, které by vám v hubnutí bránily.

Kromě potravin může metabolismus zpomalit i nedostatek slunce

Existuje mnoho potravin, které metabolismus zpomalují. I když jíte zdravě, může vám připadat, že nehubnete příliš rychle. Metabolické procesy zpomalují například trans tuky, které se nacházejí v nezdravých jídlech z fastfoodů a polotovarech. Nejenže způsobují rakovinu, ale mohou omezit metabolismus.

Nedostatek slunce může mít také za následek, že váš metabolismus bude fungovat pomaleji. Tělo potřebuje čerpat ze slunce vitamin D3 a při jeho nedostatku se všechny procesy zpomalí. Zpomalit ho mohou také masné výrobky nebo používání mouky. Výrobky z bílé mouky jsou většinou bez vlákniny. Právě proto jsou tyto produkty těžké na trávení a prodlouží metabolické procesy.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud jíte pořád to stejné dokola, tělo si zvykne

Pro vaši tělesnou pohodu byste měli konzumovat až 60 různých produktů měsíčně. Bohužel ale velmi často sáhneme po stejných a osvědčených receptech nebo produktech, které jíme pořád dokola. Lidé se bojí používat potraviny, které neznají. Pro lepší metabolismus se ale vyplatí alespoň jednou za měsíc vyzkoušet něco nového.

Za zpomalení metabolismu může také nedostatek pohybu. Lenost patří mezi zlozvyky, které má spoustu lidí po celém světě. Proto zařaďte do svého života sport nebo i rychlou chůzi. Každý pohyb se počítá, a pokud budete cvičení měnit nebo si občas přidáte jiný sport, metabolismus to zase nastartuje a uvidíte, že hubnutí půjde mnohem rychleji a budete se cítit ještě lépe.

Zdroj: https://www.runnersworld.com/nutrition-weight-loss/g20825148/5-foods-that-slow-your-metabolism/