Metody proti padání vlasů nefungují z jediného důvodu, není nalezena správná příčina

Zůstává vám při kartáčování na hřebenu stále více vlasů? Ztráta vlasů je problémem žen všech věkových skupin. Důvodem může být nedostatečná péče, změna životního stylu nebo nemoc. Jak rozpoznat příčinu vypadávání vlasů a jak ji správně léčit?

Je běžné, že vlasy více vypadávají během letní sezóny nebo po nemoci. Pokud se ale jedná o vypadávání vlasů, které nemá zjevnou příčinu, je nutné se zastavit a pokusit se odhalit, kde je zakopaný pes. Pokud vypadávání přetrvává déle než tři měsíce, je lepší se poradit s dermatologem.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jaká je vaše péče?

Nejprve byste se měli podívat na péči. Kvůli nevhodné kosmetice, neopatrnému kartáčování nebo přílišnému používání gumičky jsou vlasy slabé a vypadávají. To samé platí o častém používání žehliček nebo kulem na vlasy. Někdy přitom stačí změnit jen několik návyků, aby problém zmizel. Používejte výživný šampon a kondicionér, kupte si kvalitní hřeben s přírodními štětinami a zacházejte s vlasy opatrně a jemně.

Chyba může být i jinde

Jednou z nejčastějších příčin vypadávání vlasů je změna životního stylu doprovázená stresem a únavou. Podobně ovlivňuje stav vlasů a vlasové pokožky i strava. Vypadávání vlasů může značit i nemoc. Doprovází hlavně cukrovku, hormonální změny a onemocnění štítné žlázy. Vypadávání vlasů je příznakem oslabení těla, takže k němu může dojít i po těhotenství, a dokonce i po operaci. Stojí za to snažit se najít příčinu problému. Jen tak je možné vypadávání zabránit a vlasy opět dostat do formy.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Obraťte se na odborníka

Pokud si sami nevíte rady, nečekejte, až vám na hlavě nic nezůstane. Problém začněte hned od počátku řešit s odborníkem. Ten může provést celou řadu testů, které nejsnadněji odhalí, odkud problém pramení. Jakmile budete znát příčinu, je možné stanovit vhodnou léčbu. Lékař vám může předepsat i speciální přípravky, které mají vyšší účinnost než produkty z drogerie.