Migréna je silný nepřítel, kterého ale přemůžou přírodní metody a drobné triky

Migréna může dát někdy pěkně zabrat. Kvůli silné bolesti hlavy se nedokážeme pořádně soustředit, běžné činnosti nám činí velké obtíže a dost pravděpodobně jsme podráždění. Při silném záchvatu pomohou jedině léky, pokud ale situace ještě není tak vážná, můžete se bolest pokusit zmírnit domácími prostředky.

Kopretina řimbaba

Slyšeli jste někdy o bylince jménem řimbaba obecná? Tato vytrvalá rostlina pocházející z Balkánu může být při migrénách neocenitelná. Stačí vzít sušené byliny, zalít horkou vodou, přikrýt pokličkou nebo talířkem a nechat čtvrt hodiny louhovat. Když nálev vychladne na přijatelnou teplotu, vypijte ho, brzy se vám uleví. Z dalších bylin, které pomáhají proti bolestem hlavy, stojí za to vyzkoušet jinan dvoulaločný, anděliku lékařskou nebo rozmarýn a levanduli. Ty je možné i inhalovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Nezapomeňte si jemně masírovat spánky, kdykoliv se bolest začne projevovat. V případě migrény pouhá masáž dokáže zázraky. Pokud je vám nevolno, ukrojte si plátek zázvoru a pomalu ho vdechujte, mělo by se vám ulevit. Uvařit si můžete i zázvorový čaj, který od nevolnosti pomáhá. Pálivou chuť snadno zjemníte medem.

Krátká procházka

Pokud to venkovní teplota dovolí, běžte se na chvíli projít, anebo alespoň na pár minut otevřete okno a zhluboka vdechujte čerstvý vzduch. Pokuste se svůj dech co nejvíce zklidnit a soustřeďte se na pomalé nádechy i výdechy. Pozor dejte jen v případě, že je venku větrno. Přílišný vítr by mohl migrénu naopak zhoršit.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyhýbejte se všem hlasitým zvukům nebo hudbě, protože by mohly bolest zhoršovat. Vypijte sklenici vody, a naopak se vyhýbejte kávě. Dejte si na chvíli pauzu od všeho, co děláte, pokud je to jen trochu možné, a pokuste se uklidnit. Ideální je, pokud si můžete na chvíli lehnout a pokusit se usnout, odpočinek vám udělá dobře a po probuzení migréna pravděpodobně sama odezní.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/headache-remedies