Woman Yellow Gloves Cleaning Oven

Mikrovlnnou troubu vyčistí citron nebo jedlá soda. Chemické přípravky se nedoporučují

Chcete-li rychle vyčistit mikrovlnnou troubu, zbavit se mastných skvrn nebo spálenin, stačí vám jednoduchý trik. K tomuto účelu vám skvěle poslouží přírodní složky, které již určitě máte v kuchyni. Pokud náhodou ne, nemusíte se bát, protože vás budou stát jen pár korun.

Nejlepší způsob čištění

Pokud si myslíte, že na čištění mikrovlnné trouby stačí použít ledajakou chemikálii, tak se velmi mýlíte. To se nedoporučuje hlavě z jednoho jednoduchého důvodu. Ohřev jídla v mikrovlnné troubě, ve které byla použita k čištění chemie, může negativně ovlivnit chuť jídla, ale i naše zdraví. Kromě toho takové výrobky mají často intenzivní zápach, který přetrvává na povrchu.

K čištění stačí použít citron. I tady to můžete udělat dvěma způsoby. Prvním je příprava směsi. Stačí vymačkat citronovou šťávu do misky s vodou. Čím více šťávy, tím lepší účinek. Takto připravenou směs vložte do mikrovlnné trouby a zahřívejte několik minut na nejvyšším výkonu. Pára pomůže zbavit se nečistot. Rozpustí také zbytkový tuk.

Zdroj obrázku: Freepik

Čištění mikrovlnné trouby

Po zahřátí směsi nechte misku ještě 10 minut v mikrovlnné troubě. Pára vydrží déle a díky tomu se rychleji zbavíte nečistot. Jako druhý způsob citron oloupejte ze slupky a nakrájejte na menší kousky. Vložte je do misky s vodou, dejte do mikrovlnné trouby a zahřejte. Schéma působení je identické s první metodou a účinek bude také podobný. Dalším levným produktem na čištění je jedlá soda.

Rychle a účinně dokáže bojovat proti nečistotám v mikrovlnné troubě. Můžeme z toho učinit rychlé řešení. Nasypte tři polévkové lžíce sody do misky s vodou a promíchejte. Potom vložte misku do mikrovlnné trouby a několik minut zahřívejte. Akci opakujte, pokud se nepodařilo nečistoty odstranit poprvé. V případě zaschlých nečistot nasypte sodu na houbu a vydrhněte špinavá místa. Nakonec vše otřete suchou papírovou utěrkou.

Zdroj: https://maplehillnaturals.com/blogs/natural-guides/how-to-naturally-clean-and-freshen-your-microwave-oven