Sexy Couple Makes Love Couch Erotica Erotic Scene Bed Sexual Relationship Man Woman

Milostné hrátky jsou důležité, pro harmonický vztah je ale potřeba mnohem víc

Drtivá většina z nás se shodne na tom, že sex a intimita vůbec jsou nezbytnou součástí vztahu a bez nich to funguje opravdu jen málokomu. Pokud však sledujete například známé osobnosti, sociální sítě nebo tyto otázky řešíte i se svými přáteli, možná jste si již sami položili otázku, kolik sexu je potřeba k tomu, aby byl vztah harmonický.

Ačkoliv jsou samozřejmě potřeby jednotlivých lidí různé a mění se také s věkem, přesto lze pomocí různých sociologických výzkumů dojít k zajímavým výsledkům. A přesně na to se zaměřil také tým z kanadské Dalhousieovy univerzity, které se zkráceně říká Dal a která je zaměřena mimo jiné i na výzkumnou činnost.

S jakými premisami Kanaďané pracovali

Obecně mají lidé za to, že spokojenost ve vztahu a frekvence sexuálních aktivit jsou v přímé úměrnosti. Mnoho lidí si tak myslí, že šťastné páry se sexu věnují každý den nebo minimálně vícekrát do týdne. Pokud sami tak nastaveni nejsou, může v nich toto často domnělé očekávání zvýšit stres a vést tak ve svém důsledku k tomu, že se budou sexuálním aktivitám zcela vyhýbat a budou frustrovaní.

Zdroj obrázku: Freepik

Studie vycházela z poznatků o partnerském a intimním soužití téměř 2,5 tisíců amerických párů, což se dá považovat za dostatečně velký a průkazný vzorek.

Poznatky plynoucí z kanadské studie

Studie ukázala, že pro většinu párů není ukazatelem jejich partnerského štěstí a kvality vztahu četnost sexuálních kontaktů, ale jejich kvalita a také obecně kvalita jejich soužití, společné zájmy a podobně.

Nejhorší je, když si lidé myslí, že pouhá četnost sexu povede ke zlepšení vztahu, protože takto to v drtivé většině případů nefunguje. Ukazuje se, že průměrně spokojeným párům stačí mít intimní kontakt jednou týdně. Pokud jej mají častěji, samozřejmě to není vůbec na škodu, jen to nesmí považovat za jedinou cestu ke zkvalitnění svého vztahu.

Pokud se ve vztahu sejdou lidé, kteří jsou šťastní i tehdy, když je jejich sexuální frekvence nižší, nemusí samozřejmě nic měnit a měli by si nadále užívat toho, že našli ten správný protějšek.

Zdroj: https://www.verywellmind.com/why-should-you-have-sex-more-often-2300937, https://www.healthline.com/health/baby/how-often-do-normal-couples-have-sex