Cup Coffee Coffee Beans

Nadměrné pití kávy způsobuje dehydrataci

Mnozí lidé si neumí představit ráno bez šálku kávy. Její prospěšné vlastnosti již byly dávno prokázány. Existují ovšem některé návyky související s kávou, které mohou velmi ničit naše zdraví. Proto si dávejte pozor na věci, které děláte pravidelně.

Není káva jako káva

Až donedávna se předpokládalo, že káva má negativní vliv na naše zdraví, zejména na srdeční rytmus a tlak. Tyto mýty byly vyvráceny. Ano, pravidelné pití velkého množství kávy se nedoporučuje, ale pro některé jsou šálek nebo dva denně zdravé. Na druhé straně káva může dráždit žaludek a má dehydratační účinek.

O důležitosti snídaně pro zdravý životní styl se už hodně řeklo. Neexistuje žádný důkaz, že by se jednalo o nejdůležitější jídlo dne. Existují však lidé, kteří přeskočí snídani a nahradí ji šálkem kávy. Pro pohodlí, pro nedostatek času nebo ze zvyku. Přeskakování snídaně ve stravě může mít nepříznivý vliv na zdraví. Poukazuje se také na výzkum stravovacích návyků, který ukázal, že nahrazení prvního jídla během dne kávou vede k rychlejšímu stárnutí mozku a snížení kondice s věkem.

Zdroj obrázku: Freepik

Pití kávy namísto vody

V poslední době se hodně mluví o správné hydrataci. Je to jeden z klíčových faktorů pro udržení zdraví. Káva má dehydratační účinek. Výměna vody za černý nápoj může mít vážné následky. Pokud pijeme kávu, stojí za to doplnit ztracené tekutiny vypitím sklenice vody nebo dvou.

Zvyk pít kávu namísto vody může vést k chronické dehydrataci, která zase negativně ovlivňuje naši pokožku, trávicí procesy, absorpci potravin, snižuje hladinu energie, a dokonce poškozuje klouby. I když nám káva nebrání usnout, obsažený kofein negativně ovlivňuje regenerační procesy, které probíhají v našem těle během spánku, čímž se snižuje jeho kvalita.

Zdroj: http://www.historyofcoffee.net/coffee-facts/coffee-health-risks/