Místo do lékárny je lepší zajít na zahradu. Příroda nabízí řešení pro všechny neduhy

Naše babičky se nemohly spoléhat na léky z lékárny. Používaly především sílu přírodních produktů a bylin, které byly nejen levnější a lépe dostupné, ale také mnohem lepší pro organismus. Přírodní přístup k životu i zdraví může posílit imunitu a zachránit před mnoha nemocemi, se kterými byste se jinak museli potýkat. Zde jsou produkty, které by u vás doma neměly chybět.

Černý rybíz a černý tuřín

Plody černého rybízu obsahují hodně vitamínu A a C, které pozitivně působí na zrak. Černý rybíz je ale bohatý také na vitamíny B a K, draslík, hořčík, fosfor, železo, vápník, zinek a bór. Velmi cennou složkou je vláknina, která podporuje činnost střev a metabolismus. Černý rybíz je přírodním lékem na nachlazení, posiluje imunitu a má protizánětlivé i baktericidní vlastnosti.

Černý tuřín je trochu netradiční, ale obsahuje mnoho léčivých vlastností. Působí antibakteriálně na trávicí trakt, pomáhá proti kašli, urolitiáze, anémii a neuralgii. Odborníci doporučují pravidelnou konzumaci tohoto produktu pro zdravé vlasy a regulaci cholesterolu a fytoncidů. Nemusíte ho použít jen při vaření. Připravit si můžete také tinkturu nebo sirup s medem na kašel.

Zdroj obrázku: Freepik

Bílé fazole a zelí

Bílé fazole zlepšují paměť a koncentraci. Obsahují mnoho vitamínů (skupiny B, C, D, E a K), zinek, fosfor, hořčík, mangan, měď, draslík, selen, vápník a železo. Doporučují se proti rakovině, cukrovce i kardiovaskulárním chorobám, ale také při hubnutí.

Zelí je skvělé na zábaly při zánětu v těle, ale jeho konzumace působí preventivně také na rakovinu plic, slinivky, močového měchýře, štítné žlázy, prostaty a tlustého střeva. Zelná šťáva vám může pomoci se žaludečními vředy nebo zadržováním vody v těle.

Šťáva z červené řepy

Červená řepa se doporučuje pacientům s vysokým cholesterolem, vysokým krevním tlakem nebo rakovinou. Obsahuje obrovské množství vitamínů, minerálů a antioxidantů, které ochrání tělo před škodlivými toxiny. Konzumovat ji můžete ve formě šťávy, syrovou nebo pečenou.

Zdroj: https://www.bobvila.com/articles/superfoods-gardening/