umbrella-with-chair-hotel-pool-resort

Místo krásné dovolené peklo. Nelze se spoléhat na fotografie a popis cestovních kanceláří

Vysněná dovolená je pro mnohé možností, jak si konečně odpočinout. Ne vždy se ale sen o dokonalém pobytu splní. Někdy může být z ideálního relaxu doslova peklo. Stačí, když se člověk spoléhá jenom na to, co o konkrétním hotelu napíše a zveřejní cestovní kancelář.

Fotografie

Cestovní kanceláře a cestovní agentury mohou mít na svých webech, ale i ve svých katalozích fotky, které nejsou úplně aktuální. Interiér, ale i exteriér hotelu můžou vypadat úplně jinak. Jednoduše proto, že dané fotky jsou několik let staré a vše se změnilo. Někdy k lepšímu, jindy k horšímu. Lepší je proto vyhledat si fotky samotných cestovatelů. Třeba v recenzích, které poskytne Google, Tripadvisor či Holidaycheck.

Vzdálenosti

Lákavé vzdálenosti v popisu hotelu na stránkách cestovek a agentur berte raději s rezervou. Co je uvedeno v desítkách metrech, může být ve stovkách. Jednoduše proto, že obvykle záleží na tom, odkud se dané vzdálenosti měří. A také jsou mnohdy uvedeny vzdušnou čarou. Jak si tedy ověřit, jaká je realita? Ideálně pomocí map, kdy si zobrazíte polohu hotelu, přičemž si lze i naplánovat trasu na pláž. A přesně poznáte, zda vzdálenost odpovídá.

Zdroj obrázku: Freepik

Popisy

Vybavení pokoje, písčitá pláž, ruch střediska, dostupnost osušek, lehátek a slunečníků. Tohle všechno, co je psáno v katalogu nebo na webu, je třeba brát s rezervou. Ne vždy to musí odpovídat realitě. A jak zjistit pravdu? Pomohou fotky cestovatelů, mapy, ale také uživatelské recenze. V nich jsou jiní cestovatelé často opravdu detailní, a tak není problém zjistit, nakolik se realita rozchází s líbivým popisem.

Strava

Že je stravování all inclusive, je sice pěkné sdělení, ale je dobré znát i otevírací dobu restaurace či barů. Stejně tak jejich počty, možnosti a zaměření. Obvykle není otevřeno vše a ne všude jsou jídlo a nápoj takové, jaké člověk očekává. A tak případný cestující může být zklamán. Aktuální informace o restauracích a barech v rámci AI je ideální ověřit třeba na oficiálním webu hotelu.

Zdroj: Autorský text.