Milk

Mléko působí blahodárně na pokožku i vlasy. V domácnosti najde využití jako čistič

Mléko patří mezi potraviny, které najdeme v každé domácnosti. Většinou ho máme spojené s výrobou dezertů nebo se přidává do kávy, ale můžeme ho využít ještě jinak. Lze s ním například vyčistit stříbrné šperky nebo příbory nebo ho použít jako součást domácí pleťové masky. Praktické využití mléka se vám bude v domácnosti hodit.

Mléko skvěle hydratuje pokožku

Mléko je skvělé například pro hydrataci pokožky, protože ji vyživí a dodá jí svěží vzhled. Vyplatí se ho používat do domácí kosmetiky, protože je to levný prostředek, který je snadno k dostání. Jeho účinky budou patrné hned po několika použitích. Posiluje také imunitu a zpomaluje tak proces stárnutí. Můžete s jeho pomocí také redukovat akné.

Mléčné obklady budou vhodné v případě, že máte citlivou pokožku a potřebujete se rychle zbavit černých teček. Vyplatí se do mléka namočit vatový tampon a na půl hodiny ho přiložit na obličej. Ošetření provádějte obden a uvidíte, že za několik týdnů bude změna viditelná. Mléko můžete použít také na ošetření vlasů. Je to přírodní metoda, kterou obohatíte vlasové kořínky i konečky a vlasy budou zdravé a pevné.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak můžete mléko použít na čištění oblečení?

Mléko má také čisticí vlastnosti. Proto se hodí v případě, že potřebujete vyleštit stříbrné předměty. Sem patří nejen příbory, ale také šperky. Odstraní také nepříjemné pachy, které se linou z lednice nebo šatní skříně. Hodit se může také na čištění semišového materiálu. Houbičku namočte do trochy mléka a použijte na čištění obuvi. Tato metoda je velmi levná a hlavně účinná.

Mlékem můžete také zklidnit popáleniny. Jestliže potřebujete uklidnit podrážděnou pokožku, vyplatí se mít po ruce mléko. Tak už víte, proč se vyplatí mít mléko v lednici? Hodit se bude nejen na přípravu kakaa nebo bábovky, ale také v domácnosti se stane velkým pomocníkem.

Zdroj: https://cairowestonline.com/six-brilliant-ways-to-use-milk-at-home/