Flour Bag Wooden Spoon

Mnoho lidí žije ve velkém omylu. Mouka se nehodí pouze k pečení, dokáže mnohem víc

Mouku máme doma všichni. Pro většinu lidí je hlavní použití mouky v kuchyni při vaření nebo pečení, ale rozhodně to není jediná možnost, jak ji můžete využít. Pokud chcete ušetřit peníze za čistidla a nahradit je levnou a zcela přírodní látkou, můžete na některé věci v domácnosti použít obyčejnou mouku. Nejen že jde o velmi levnou záležitost, ale také zcela nezávadnou a ekologickou.

Skvělé přírodní čistidlo

Máte v domácnosti mastné skvrny, na které byste obvykle použili chemický čistič, který není dobrý pro vaše zdraví ani životní prostředí? Zapomeňte na něj. Skvrny jednoduše posypejte moukou a nečistoty se zatáhnou. Poté je budete moci jednoduše odstranit papírovými ručníky, ubrousky nebo toaletním papírem. Budete mít znovu krásně čistý domov a nemusíte použít žádnou chemii.

Mosazné nádobí může po nějaké době vypadat velmi zašle a špinavě, i když je čisté. Pokud chcete, aby se znovu krásně lesklo, vyzkoušejte pastu z mouky, soli a octa. Konzistence směsi by měla být řídká, aby se s ní příbory, hrnce či jiné mosazné předměty dobře čistily. Pastu naneste, nechte pár minut působit a poté ji opláchněte. Nakonec mosaz vyleštěte a uvidíte, že bude vypadat nádherně.

Zdroj obrázku: Freepik

Čištění kůže

Kožené rukavice vypadají krásně a jsou velmi praktické. Navíc vám vydrží po mnoho let. Pokud máte doma rukavice nebo jiné oděvy z bílé kůže, jistě se potýkáte s tím, že kůže není tak bílá, jako když jste oděv koupili. Nezoufejte, protože je můžete krásně a snadno vyčistit, když daný předmět posypete moukou, necháte pár hodin působit a poté kůži opatrně vykartáčujete měkkým kartáčem.

Pomocník v domácnosti

Vrzající podlahu můžete také spravit jednoduchým použitím mouky. Do škvír v podlaze nasypte malé množství mouky a zbytek opatrně očistěte. Prkna již nebudou vrzat a vy si užijete klidného domova bez nutnosti hledat odborníka nebo měnit podlahu. Jemné kování na nábytku nebo dveřích můžete očistit mýdlovým roztokem. Poté vše vyleštěte vlhkým hadříkem posypaným moukou. Uvidíte, že se bude povrch lesknout a působit velmi čistě.

Zdroj: https://www.simplemost.com/surprising-uses-for-flour-around-your-home/