Woman Measuring Her Waist Showing How Much Weight She Lost Jeans

Mnoho žen bojuje s kolísáním hmotnosti. Na vině je nezdravé hubnutí, ale i stres

Stává se vám někdy, že se vám podaří zhubnout a rychle zase přiberete na váze? Tomuto problému se říká kolísání hmotnosti a stejně jako jakýkoli jiný problém i tento má své důvody. Zde najdete ty nejčastější příčiny, kvůli kterým u vás může docházet ke kolísání hmotnosti. Stát se to může, i když se nesnažíte zhubnout, ale často se to děje v situaci, kdy se nám sice podaří zhubnout, ale brzy znovu kilogramy nabereme a nevíme proč.

Zdroj obrázku: Freepik

Perete se se stresem

Stres je jedním z nejčastějších důvodů kolísání hmotnosti. Pokud pociťujete stres, není žádnou záhadou, že vám kila šplhají nahoru. Když máte zrovna klidnější období, opět zhubnete do své původní postavy, jenže v momentě, kdy se opět objeví stres, se kterým se musíte poprat, se kila opět vyšplhají nahoru. To jediné, co v této situaci můžete udělat, je sednout si a pořádně se zamyslet nad tím, proč a z čeho pociťujete stres. Pak zapřemýšlejte, jaké kroky by vám pomohly k jeho eliminaci, a učiňte určitá opatření. Stres je totiž velmi nebezpečný nejen z hlediska váhy, ale také je spouštěčem mnoha nemocí.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pomocí hladovění kila neshodíte

Velmi důležité je také si uvědomit, že kila velmi snadno naberete ve dnech, kdy budete hladovět. Hladovění opravdu není dobrým způsobem k získání štíhlé postavy. Jíst byste měli pětkrát denně menší porce, to je velmi důležité pochopit. Pomocí hladovění opravdu nezhubnete. Naopak jezte úplně všechny potraviny, ničemu se nevyhýbejte, jen dbejte na to, abyste je konzumovali v přiměřeném měřítku. Nevynechávejte snídani ani svačiny, jezte v pravidelných intervalech menší porce pětkrát denně a sledujte, jak se vaše postava opět vrací k původní váze. Pokud budete dodržovat tento základní krok, nemusíte se žádného kolísání hmotnosti obávat. Je velmi důležité jednat tak, aby to vyhovovalo vaší duši i vašemu tělu, jen tak můžete být celkově spokojení.

Zdroj: https://www.self.com/story/this-is-why-your-weight-goes-up-and-down-all-the-time-and-when-it-can-be-a-problem