Oat 2775006 1920[1]

Mnoho žen zná oves jenom jako krmivo pro koně. Realita je taková, že pomůže zhubnout bez rizikového hladovění

Když se řekne oves, mnoho lidí si představí krmivo pro zvířata. To ale není úplně přesné, jelikož i na pultech běžných obchodů lze najít známé ovesné vločky, nebo produkty z nich. A vybrat si je, hlavně ve chvíli kdy se řeší redukce váhy, je lepší volba, než si mnohé ženy myslí. Ovesná strava má jenom samé benefity. Je jednoduchá, efektivní a nevyžaduje mnoho času ani úsilí. Rozdíl poznáte po velmi krátké době. Jaké jsou účinky této stravy? A o čem je vůbec řeč?

Ovesná strava je nejjednodušší způsob, jak zhubnout

Tato metoda je založena na tom, že jednou týdně po celý den se konzumují pouze ovesné vločky. Jsou bleskově hotové, někteří lidé tvrdí, že zhubli dokonce celý kilogram. A jak si ovesné vločky připravit? Můžete si udělat polévku, která je na bázi ovesných vloček a odstředěného mléka a jíst ji v pravidelných intervalech.

Ovesná strava je velmi jednoduchá. Můžete sáhnout po různých přísadách, jako jsou rozinky nebo sušené ovoce. Připojte také spoustu vody, denně byste měli vypít alespoň 2 litry. Pít můžete i bylinné čaje. Nemusíte se ani vzdávat kávy, ale je potřeba ji omezit na maximálně dva šálky denně a rozhodně vynechte cukr. Ráno si připravte polévku, která bude základem dalších jídel. Stačí uvařit sedm nebo osm lžic ovesných vloček ve dvou litrech mléka. Poté rozdělte na pět porcí a jezte každé 3–4 hodiny. 

Zdroj obrázku: Pixabay

Ovesné vločky jsou považovány za jeden z nejzdravějších produktů

Ovesné vločky jsou cenným zdrojem vlákniny, vitaminu E a vitaminů skupiny B. Kromě toho obsahují také zinek a hořčík. Pravidelná konzumace ovesných vloček dodá spoustu energie na celý den a navíc podpoří fungování nervového systému, zlepší práci svalů a také podpoří paměť a koncentraci.

Nejdůležitější složkou stravy je vláknina, která je obsažena v obilovinách. Díky tomu můžete rychle vidět výsledky. Ovesná strava:

  • stimuluje činnost střev,
  • stimuluje trávicí procesy,
  • pomáhá zbavit se metabolických produktů.

Ovesné vločky poskytnou na dlouhou dobu pocit sytosti. Očistí tělo, zbytky ve střevech se rychleji odstraňují. Vločky také snižují hladinu špatného cholesterolu, odstraňují tukové usazeniny z cév a pomohou zbavit tělo zbytečné vody. Nedoporučuje se ale dlouhodobé užívání ovesných vloček. Pokud máte fyzicky náročnou práci, ovesných vloček byste se měli také vyvarovat, protože mají nízký obsah kalorií.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/food-nutrition/oatmeal-diet