Mnozí už bez prášků neusnou. Existuje ale stejně efektivní metoda, která tělu nijak neuškodí

Potýkáte se s tím, že se vám pravidelně nedaří usnout? V tom případě se vám tělo snaží naznačit, že je něco špatně. Nemusíte do sebe každý večer sypat prášky na spaní, tím svému tělu ještě více ublížíte. Musíte změnit svůj způsob života a pomoci vám mohou i bylinky. Co pro sebe všechno můžete udělat, se dozvíte níže v tomto článku. Existují pro tělo zdravější a přijatelnější řešení.

Zdroj obrázku: Pixabay

Večerní harmonogram je lepší než prášky

Obecně všechny prášky mají jednu obrovskou nevýhodu, a to, že mají spoustu vedlejších účinků, jsou plné chemikálií, kvůli kterým se tělo potýká s nebezpečnými toxiny, z čehož mohou vznikat např. kožní problémy v podobě ekzémů či rozvoje alergií. Pokud jsou prášky potřeba, samozřejmě je použijte, ale mnohdy existuje pro tělo lepší způsob, kterým se můžete zbavit problému. Místo prášků na spaní si zkuste na večer stanovit režim, který budete časem opravdu dodržovat. Je velmi vhodné chodit se mýt ve stejnou dobu, mít určený čas večeře, číst si knihu ve stejném časovém rozmezí, v pravidelnou dobu koukat na film a hlavně chodit spát pořád ve stejnou večerní hodinu. Mozek si tak utvoří režim a naučí se, že přišel čas na spánek, podle toho se bude chovat a nebude pro vás problém usnout.

Zdroj obrázku: Pixabay

Vyvarujte se určitých zlozvyků

Drtivá většina lidí si vytvořila zlozvyk, který se týká elektroniky. Odbourání tohoto zlozvyku může být klíčové k úspěchu komfortního spánku a rychlého usínání. Obecně je známo, že záření obrazovek z elektroniky narušuje spánek. Proto odborníci doporučují omezit večer kontakt s televizí, tabletem, mobilním telefonem a dalšími druhy elektroniky. Doporučováno je vypnout televizi a veškerou další elektroniku včetně mobilního telefonu alespoň hodinu před tím, než jdete spát. Stejně tak by pro vás měl být večer dobou pohody. Nenechte se psychicky rozhodit, neboť i to velmi znemožňuje usínání. Veškeré řešení problémů nechte na druhý den. Zaměřte se na pozitivní zprávy, a když si jdete lehnout, nad ničím nepřemýšlejte, soustřeďte se pouze na svůj dech. Pokud máte pocit, že potřebujete podpořit usínání, raději se stavte v lékárně pro bylinnou směs na dobrý spánek.

Zdroj: https://www.nbcnews.com/better/health/16-ways-get-better-night-s-sleep-without-popping-pill-ncna756311