close-up-woman-ironing-white-towel

Moderní vychytávky usnadňují žehlení na maximum. Vyzkoušejte je také a ušetřete si práci

Žehlení je činnost, která není u žen nikterak oblíbená. Díky jednoduchým trikům si ale práci můžete ulehčit a získat tak několik minut navíc, které můžete věnovat oblíbeným aktivitám. Vyplatí se rozhodně investovat do kvalitní žehličky, neméně důležité je také žehlicí prkno.

Ještě před samotným žehlením si všechno urovnejte

Pořádek je velmi důležitý, proto se věnujte rozdělení oblečení podle materiálu ještě předtím, než se do žehlení pustíte. Poté můžete žehlit oblečení na nejnižší stupeň a postupně teplotu navyšovat, jak budete žehlit další materiály. Dobré je koupit si kvalitní žehličku, která už má termostat. Koukejte po silných kouscích, které jsou rychle zahřáté.

Žehlení ve stoje už dnes není moderní ani zdravé pro naši páteř. Pořiďte si žehlicí stoličku, na které se pohodlně usadíte a žehlení vám půjde lépe od ruky. Žehlete v místnosti, kde je hodně světla, nebo si sežeňte pořádnou lampu, se kterou dobře uvidíte na všechny záhyby na oblečení. K žehlení si pusťte oblíbenou muziku, ať vám tato činnost dobře uteče, nebo si zapněte seriál, na který se dlouho těšíte.

Zdroj obrázku: Freepik

Dobré je najít si způsob, jakým půjde žehlení co nejrychleji

Rychlost neznamená, že bude vše vyžehlené kvalitně. Najděte si vlastní způsob, díky kterému budete mít nejen rychle hotovo, ale za výsledek se nebudete muset stydět. Začněte nejdříve s oblečením, které je vyžehlené snadno, a myslete na to, že je dobré mít prádlo roztříděné podle materiálu. Košile můžete žehlit postupně od límce před manžety, rukávy, poté vezměte přední i zadní část.

Žehličku byste po každé akci měli vyčistit. Na to vám stačí ocet nebo sůl, pokud je silně znečištěná. Žehlicí plochu otřete hadříkem namočeným v octu, ale při samotném žehlení pomůže také alobal, díky kterému nebudete muset oblečení přežehlovat z obou stran. Jestli máte špinavou nádrž na vodu, jednoduše do ní nalijte vodu s octem v poměru 1 : 1 a nechte přes noc působit. Ráno vylijte a několikrát nádržku vypláchněte.

Zdroj: https://www.thespruce.com/ironing-101-how-to-iron-clothes-2146166