Monika: Dcera si přivedla nového přítele. Stačil mi jediný pohled a hned jsem věděla, odkud ho bohužel znám

Kdybych věděla, jakého nápadníka si dcera přivede, raději vyměním zámky a zamknu na sedm západů. Bohužel když už byl u nás v bytě, bylo pozdě cokoliv dělat a já to musela překousnout. Když ale odešel, tak jsem si s dcerou velmi důrazně promluvila a varovala jí, že tento nápadník rozhodně není ten pravý. A to hned ze dvou důvodů. Bohužel to nevypadá, že by mě dcera v tomto poslechla, jelikož podle ní je to ten pravý.

Hned jsem věděla jeho věk

Jakmile mi ho dcera představila, bylo mi jasné, že rozdíl mezi nimi je značný. Nebyl to žádný její vrstevník, ale byl o několik desítek let starší. To bylo první, co mě šokovalo. Nemám nic proti tomu, aby si našla někoho o pár let staršího. Ale rozdíl necelých třicet let, to bylo i na mě moc. Vždyť by tento muž mohl být jejím tátou, nikoliv přítelem. Dcera si to ale nenechala vymluvit a stále argumentovala tím, že podobného gentlemana mezi svými vrstevníky nikdy nenajde. Myslela jsem si o tom své.

Zdroj obrázku: Pixabay

Toho muže jsem znala

Jak jsem mohla přesně vědět, kolik mu je? Odpověď je jednoduchá. Já jsem ho tolik znala. Jednalo se o mého spolužáka, který mě v první chvíli nepoznal – o to trapnější bylo celé představování. A právě tento spolužák měl už na škole pověst velkého „dívkaře“. A to se podle všeho nezměnilo ani v průběhu let. Ostatně bylo to vidět i na třídních srazech, kde se více než čemukoliv jinému věnoval svádění nikoliv svých spolužaček, ale spíše mladších dívek v podniku.

Ten nejhorší, jakého si mohla vybrat

Vysoký věk a jeho pověst. To jsou hlavní výhrady, které k jejímu příteli mám. Já doufám, že ho také brzy prokoukne a že s ním nebude chtít trávit zbytek života. Pokud ano, nevím, co budu dělat. Nedovedu si představit, že by se k němu přestěhovala, nebo s ním dokonce měla dítě. V jeho věku? Vždyť by mohl být svému dítěti klidně dědečkem. Dcera mi ale stále opakuje, že lásce se nedá poručit. Já však stále doufám, že jde o prvotní zamilovanost a vše brzy přejde.

Zdroj: Článek byl zpracován na základě příběhu naší čtenářky
Máte příběh, který by mohl zajímat i ostatní? Napište nám a podělte se s ním. Zpracujeme ho a publikujeme na našem magazínu. Byla by škoda, nechat si ho jen pro sebe.