Workplace 1245776 1280

Monika: Za rasistickou poznámku jsem udělala kolegovi ze života peklo. Šel na kobereček a dostal výpověď

Na různé narážky kvůli mé barvě pleti jsem zvyklá, ale jedna z poznámek mého pracovního kolegy mě nadzvedla ze židle natolik, že jsem se rozhodla, že to tak nenechám. Šlo o kolegu, se kterým jsme se nijak moc nebavili. Každý den jsme se ráno pozdravili, odpoledne po směně jsme se rozloučili, občas řešili něco pracovního, a to byla celá naše komunikace.

Potkali jsme se v kuchyňce

Jednoho dne jsme se potkali ve firemní kuchyňce. Bylo to v době, kdy zde už několik dní nesvítilo světlo. Všichni jsme se museli spoléhat jenom na malinké okénko, ze kterého procházelo do místnosti pouze minimum světla. A jelikož šlo o brzké ranní hodiny, opravdu bylo vidět naprosté minimum. Já si právě připravovala kávu, když v tom tento můj kolega dorazil.

Hloupá rasistická poznámka mě odrovnala

Kolega otevřel dveře do kuchyňky, udělal rychlý krok dopředu a div mi nevyrazil hrnek z ruky. Patrně mě neviděl, což se vzhledem k minimu světla dalo chápat. Nevím, zda to co následovalo, měla být omluva, nebo hloupá poznámka, ale mě to zcela vyrazilo dech. Doslova řekl: „Promiň, já si tě nevšiml, když jsi černá“. V tu chvíli jsem se nezmohla na jakékoliv slovo. Chvíli jsem na něho mlčky zírala a poté jsem beze slov opustila místnost. Jeho poznámka se mě velmi dotkla, a to jsem jinak na různé rasistické urážky pro mou barvu pleti zvyklá.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Šéf si všiml, že nejsem ve své kůži

Ranní incident mě natolik poznamenal, že jsem ten den nebyla ve své kůži. Toho si všiml i šéf, který si mě zavolal do kanceláře, aby zjistil co se děje. Nejprve jsem nechtěla, ale potom jsem mu všechno řekla. I s vlastním dodatkem, že to kolega patrně nemyslel nijak špatně, pouze špatně formuloval slova. Tato jeho obhajoba mu stejně nepomohla.

Šel na kobereček, potom domů

Šéf si ihned pozval na kobereček i dotyčného kolegu. Nevím, k čemu všemu v kanceláři došlo, ale jedno bylo jisté. Dostal výpověď, jelikož se ještě ten den sbalil a následující dny jsme ho už v práci neviděli. Párkrát jsem si vyčítala, že jsem to šéfovi řekla, ale na druhou stranu i mě jeho poznámka značně ranila.

Zdroj: Článek byl zpracován na základě příběhu naší čtenářky
Máte příběh, který by mohl zajímat i ostatní? Napište nám a podělte se s ním. Zpracujeme ho a publikujeme na našem magazínu. Byla by škoda, nechat si ho jen pro sebe.