Green Tropical Monstera Plants Toilet Table Light Airy Interior Room

Monstera ocení hnojivo z banánových slupek. Posílí ji a podpoří její růst

Monstera je jednou z nejoblíbenějších pokojových rostlin. Je milována pro působivou velikost, krásné ozdobné listy a jednoduchou péči. Někdy se však ukazuje, že samotné zalévání nestačí. Použijte několik triků a vaše monstera se vám odvděčí ještě krásnějším vzhledem.

Frekvence zavlažování

Zalévání monstery by se mělo provádět jednou týdně, na jaře a v létě o něco méně často, na podzim a v zimě každých 12–14 dní. To je dostatečně často, abychom ji udrželi v dobrém stavu. Nesmíme zapomenout na pravidelné otírání prachu z listů. Také stojí za to zajistit postřikování rozprašovačem s vodou. Monstera takovou péči miluje, hlavně její popínavé části.

Pro správný vývoj bude třeba poskytnout této rostlině správné podmínky – především rašelinový substrát a polohu, ve které nebude vystavena příliš intenzivnímu záření. V opačném případě může slunce způsobit změnu barvy listů. Je určitě lepší zvolit stinné místo než přímé sluneční záření.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí hnojivo pro monsteru

Monstery kromě pravidelného zalévání a přesazování milují ještě jednu věc, která je pohání k růstu. Je to hnojivo na bázi banánových slupek. Chcete-li vidět, jak funguje, nevyhazujte banánové slupky a připravte si domácí hnojivo. Jednoduše nakrájejte slupky na kostičky a ponořte je do vody tak, aby byly zcela zakryté.

Hnojivo bude připraveno po 24 hodinách. Čím déle ale slupku necháte ve vodě, tím bude hnojivo silnější. Po uplynutí doby můžete kapalinu přecedit. Hnojivo lze použít přímo k zalévání rostliny. Obsah draslíku a vápníku způsobí, že rostlina poroste silněji a rychleji. Nejlepší na tom je, že toto hnojivo je zcela přírodní, ekologické a velmi levné.

Zdroj: https://greeneryunlimited.co/blogs/plant-care/monstera-deliciosa-care