Green Bottle Fly Lucilia Sericata

Mouchy od oken odradí sáček naplněný vodou a mincemi

Na léto se většinou každý těší, protože si konečně budeme užívat teplých dnů a hlavně dovolené plné zážitků. V létě se bohužel musíme také potýkat s otravným a všudypřítomným hmyzem, který nejenže saje krev, ale také napadá potraviny a ničí jejich kvalitu. Naštěstí existují poměrně snadné metody, jak se ho zbavit.

Pravidelní návštěvníci bytu

Pokud nemáte v oknech sítě proti hmyzu, pak pravidelným nevítaným hostem vaší domácnosti bude nejspíš moucha. Dovnitř přilétne většinou za obživou, kterou cítí již na dálku. Zpravidla nás moucha nepoštípá, ale je nebezpečná z jiného důvodu. Může kontaminovat potraviny. Vzhledem ke svému stylu života se moucha pohybuje v různém prostředí, v němž není nouze o bakterie, viry či plísně. A tak může roznášet onemocnění salmonelu, obrnu, tyf, choleru, tuberkulózu či antrax. To je dobrý důvod pro to, abyste své obydlí před mouchami chránili.

Zdroj obrázku: Freepik

Nejjednodušší způsob, jak se zbavit much

Aby vám mouchy do bytu nelétaly, jsou k tomu ideální sítě do oken. Pak můžete větrat dle libosti beze strachu, že vám do interiéru vlétne otravný hmyz. Jistě, síť nemusí dobře těsnit a škvírou se moucha dovnitř přece jen dostane. Pak to chce záložní plán. Někdo to řeší mucholapkou, jiný plácačkou na mouchy. Obojí funguje.

Zavěste na okno sáček s vodou

Na TikToku se objevila zajímavá metoda na odpuzení much. Stačí vzít mikrotenový sáček, nalít do něho asi dvě sklenice vody a dovnitř hodit několik mincí. Pak sáček uzavřete a pověste ho do otevřeného okna. Tato past způsobí, že se mouchy oknu obloukem vyhnou. Jak je to možné?

Sáček s vodou a mincemi totiž bude vysílat záblesky, tedy odražené světlo od slunečních paprsků. Pro mouchy to bude najednou příliš moc vjemů, většinou se toho leknou a uletí raději pryč. Vy si pak můžete užívat léta bez otravného hmyzu.

Zdroj: https://www.dailymail.co.uk/femail/article-6694043/Why-putting-coins-inside-zip-lock-bag-filled-water-ultimate-hack.html