Mravence z domu vyžene oblíbená zelenina. Po tomhle už se jen tak nevrátí

Mravenci jsou velmi užitečný malý hmyz, který je v běžném prostředí neškodný. Najdeme je obvykle ve dvorech, na loukách nebo v lesích. Někdy se však objevují v našich domovech a pak je začneme vnímat jako škůdce. Vyháníme je z domu pomocí ekologických, ale i neekologických prostředků. Existuje však jednoduchý, přirozený způsob, který nám pomůže zbavit se jich z domu jednou provždy.

Nejrozšířenější hmyz na světě

Mravenci jsou velmi běžný hmyz, vyskytují se doslova v jakékoli zeměpisné šířce. Ve střední Evropě je známo přes 103 druhů mravenců, ale po celém světě je jich až 12 000.

V každé populaci mravenců rozlišujeme:

  • dělnice, které staví hnízdo, brání jej, sbírají jídlo a materiál na stavbu hnízd, starají se následně o potomstvo,
  • samce, kteří oplodňují královnu a později zemřou,
  • královnu, která klade oplodněná vejce, z nich se po transformaci vyvinou noví jedinci.

Jak mravenci žijí

Mravenci žijí ve velmi organizovaném společenství a každý z nich hraje svou důležitou přidělenou roli. Tím každý jedinec přispívá k fungování celého mraveniště jako celku. Pracují po celou dobu, provzdušňují půdu a obohacují ji. Mravenci jsou proto velmi užiteční pro ekosystém v přírodě. Jejich činností se čistí les, rozšiřují se semena rostlin a také mravenci slouží jako potrava různým větším živočichům.

Zdroj obrázku: Freepik

Kdy mravenci nepomáhají

Bohužel někdy také vnímáme mravence jako škůdce, zvláště když se objevují v našem domě, nejčastěji v kuchyni, kde mohou napáchat největší škody. Pak byste měli jednat hned. Nemusíte ale sahat ihned po silných chemických složkách. Pomoci vám může i populární zelenina!

Jednoduchý tip na vyhnaní mravenců z domu

Pokud chceme vyhnat mravence z domu jednou provždy, stačí se na ně připravit. Zeleninou, kterou přímo nesnášejí, je hořká okurka. Okurka by měla být nakrájena na plátky a rozložena na místech, kde se nejčastěji s mravenci setkáváme. Můžeme také použít samotné slupky okurek, které fungují ještě efektivněji, protože v tmavé vrstvě zeleniny se hromadí hořký kukurbitacin, který mravenci přímo nenávidí.

Zdroj: https://www.gardenguides.com/12579525-how-to-get-rid-of-ants-with-cucumbers.html