Ants Sugar Spoon Table Insect Infestation Kitchen

Mravenci dokážou zničit úrodu na zahradě i zásoby v kuchyni. Díky prášku do pečiva dají pokoj

Dokonce i ti nejmladší vědí, že mravenci jsou užiteční tvorové. Právě díky jejich tvrdé práci se můžeme těšit z kvalitní půdy, protože ji provzdušňují a mění její strukturu. Bohužel i takový užitečný hmyz dokáže někdy způsobit více škody než užitku. Je to hlavně v tom případě, když si postaví hnízdo v blízkosti kořenů zahradních rostlin a mraveniště způsobují kopce na trávníku.

Proč je třeba zbavit se mravenců

Když vidíme mravence v zahradě, obvykle se o ně příliš nestaráme. Bohužel někdy, zvláště když je kolonie velká, mohou zničit naše rostliny v zahradě. Stává se, že poškozují nová poupata květin, stony a kořeny. To může negativně ovlivnit úrodu. V tomto případě se musíme pokusit mravence z naší zahrady vyhnat. Někdy to může být náročný boj, ve kterém je nutné použít silné prostředky.

Ale ještě předtím, než sáhnete po silných chemických přípravcích, zkuste vyzkoušet osvědčené rady našich babiček. Ty neměly takové možnosti, jaké máme my dnes, a využívaly toho, co našly doma. Například prášek do pečiva. Tento produkt je cenným společníkem v kuchyni. Pomůže nám upéct nadýchaný a chutný koláč, který zpříjemní líné odpoledne s kávou. Málokdy si však uvědomujeme skutečnost, že mnohé potraviny mají obrovské uplatnění v každodenním životě.

Zdroj obrázku: Freepik

Prášek do pečiva a mravenci

Prášek do pečiva dokáže zkrotit destruktivní účinky mravenců. Všechno díky tomu, že prášek do pečiva obsahuje jedlou sodu, která je pro mravence škodlivá. Rozptýlíme-li větší množství prášku po mravenčích cestičkách, rychle tím dosáhneme jejich odchodu z naší zahrady. Samozřejmě že obyčejná jedlá soda bude mít na mravence stejný účinek. Pokud se mravenci shlukují přímo na rostlinách, pak smíchejte prášek do pečiva se sklenicí vody, nalijte do láhve s rozprašovačem a postříkejte rostliny.

Mravenci se mohou objevit také v našich domácnostech. Potom hledají různé drobky jídla a množí se. Nejhorší případ je, když napadnou naše zásoby v komoře. Samozřejmě v takové situaci stojí za to sáhnout po prášku do pečiva. Má výhodu oproti jiným prostředkům, protože je bezpečný pro domácí mazlíčky a děti. Budete muset najít hnízdo a ve velkém množství rozptýlit prášek do pečiva.

Zdroj: https://ants.com/baking-soda-the-non-toxic-way-to-get-rid-of-ants/