Ant Action Standing Ant Bridge Unity Team Concept Team Work Together

Mravenci jsou užiteční, na zahradě ale škodí. Vyžene je obyčejný ocet

Mravenci v domě a zahradě jsou nepříjemností, která se k nám každý rok vrací. Abychom se jich zbavili, kupujeme spoustu chemických výrobků, které mají vyhnat hmyz z našeho domova. Navzdory jejich úsilí se mravenci stále vracejí. Možná vám právě ocet pomůže vyřešit problém jednou provždy.

Neodbytní mravenci

Mravenci, i když jsou malí a nenápadní, jsou schopni ublížit. Jedí jídlo z kuchyně a ničí zahrady. Hloubí chodby, ničí zeleninu a květinové záhony, vytvářejí kopce, hnízdí v kuchyňských skříních a pod podlahami. I když si na ně často stěžujeme, umí být i prospěšní. Jejich práce uvolňuje půdu a rozkládá zbytky zvířat. Nikdo však nechce, aby mravenci hnízdili v zahradě a ničili ji.

Mravenci jsou považováni za užitečný hmyz. Když je jich však velké množství, dokážou více škodit než pomáhat. Proto se zahrádkáři všemožně snaží těchto vetřelců zbavit. Zkuste před použitím drastických a hlavně škodlivých chemických postřiků zapátrat ve své kuchyni. Můžete v ní najít spoustu užitečných produktů pro pomoc v boji proti těmto škůdcům.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomůže vám ocet

Ocet využíváme v našich kuchyních již dlouhá léta. Ovšem už naše babičky věděly, že se dá využít i pro různé jiné účely než jen jako přísada do jídel. Jeho účinky využijeme při dezinfekci, praní a čištění domácnosti. V posledních letech si ale našel své čestné místo i mezi zahradníky. Používá se při přípravě domácích postřiků na různé škůdce.

Proto se nám v hlavě může vynořit otázka, zda nám nemůže pomoci i proti mravencům. Nedokáže je sice zneškodnit, dokáže je ale skvěle odpudit. To má za zásluhu hlavně odpudivá octová vůně. Ta je nepříjemná nejen pro nás, ale i pro mravence. Pokud se uhnízdili ve vaší zahradě, stojí za to pozorovat mravence, abyste věděli, kde se nejvíce pohybují. Ocet, tento levný odpuzovač, rozlijte po jejich cestičkách, a pokud se vám podaří najít hnízdo, tak i kolem něj. To vyžene mravence z vaší zahrady.

Zdroj: https://lasvegas.rentokil.com/blog/6-natural-ways-get-rid-ants/