Red Ant Standing Tree Forest (1)

Mravenci nejsou vždy vítaní hosté. Ze zahrady je pomohou vyhnat oblíbené bylinky

Mravenci jsou podle odborníků velmi užiteční, bohužel ale mohou napáchat i velké škody. Díky nim ale máme rostliny v dobré půdě, protože ji provzdušní a mohou jí dodat živiny, které potřebuje, i když na ni používáme chemické přípravky. Mravenci, pokud se dostanou do domácnosti, způsobí velké škody. Mraveniště poznáte snadno, protože je to velká hromada čítající až milion mravenců.

Jak se jich na zahradě zbavit?

Víte, jaké rostliny mravenci nebudou mít rádi? Tím, že je na zahradě vysadíte, budete mít jistotu, že se tam neukážou. Mravenci totiž velmi často spolupracují se mšicemi, což jsou malé potvůrky, které mohou dokonce zabít květiny, zeleninu i ovocné stromy. Zbavit se jich můžete nejlépe přírodními prostředky, které jsou bezpečné pro životní prostředí i pro vás.

Mravenci mohou pro naše rostliny udělat mnoho, na druhou stranu ale mohou poškodit rostliny, které jsou teprve zasazené. Je proto nutné, abyste se jich zbavili co nejrychleji. Mravenci mšice přenášejí na svých bedrech, a roznášejí je tak po celé vaší úrodě. A jaké rostliny bude vhodné vysadit? Mravenci nemají rádi intenzivní vůně, takže vhodné budou bylinky.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste domácí prostředky

Vyzkoušet můžete domácí metody, mezi které patří například ocet, jedlá soda nebo prášek do pečiva. Mravence můžete také vykoupat ve vroucí vodě. Pokud se vám ale toto nezamlouvá, samozřejmě pomohou bylinky, které jsou aromatické a mravencům nevoní. Mezi takové patří máta, rozmarýn, majoránka nebo další. Takové bylinky nejenže vás zbaví mravenců, ale ještě je můžete využít v kuchyni nebo si je nasušit.

Kromě toho si můžete zasadit také levanduli, která je nejlepším odpuzovačem, co se týče veškerého hmyzu. Měsíček lékařský vypadá krásně a také má funkci vyplašení mravenců ze zahrady. Velmi často se používá také do domácích mastí nebo krémů, protože má hojivé účinky.

Zdroj: https://lasvegas.rentokil.com/blog/6-natural-ways-get-rid-ants/