carrot-juice-glass-wooden-table

Mrkvová šťáva konzumovaná pravidelně přináší tělu řadu benefitů

Znáte mrkvovou šťávu? Je plná nejen vitaminů, ale také dalších látek, které nám mohou pomoci nejen v případě nemoci. Vyplatí se ji připravovat vždy čerstvou nebo si můžete dát i syrovou mrkev, kterou si dopřejete místo noční sladké svačinky. Mrkev obsahuje nejen spoustu vitaminů, ale má také vlastnosti, které se budou hodit pro lidský organismus.

Mrkev je vhodná i pro naši pokožku

Vyplatí se mrkev konzumovat pravidelně, protože je dobrá nejen pro naše orgány, ale také pro pokožku. Obsahuje betakaroten, který pokožku chrání před UV paprsky. Můžete si z ní udělat pleťové masky nebo šťávu, kterou je vhodné pravidelně popíjet nejen v období nemoci. Kdy budete vidět a cítit první výsledky? Nebojte se ji pít každý den po malých doušcích. Dospělí si dávají dvě sklenice denně, malé děti mohou jednu sklenici.

Samozřejmě záleží na vašich chutích, ale není vhodné si do mrkvové šťávy přidávat sladidla nebo další látky, které by jen utlumily její účinky. Šťávou tak můžete nahradit denní porci zeleniny. A kdy se vyplatí pít šťávu z mrkve? Hodit se bude nejen v případě, že jste nachlazení, ale také jako prevence. Dejte si ji nalačno, 15 minut před jídlem. Šťáva se bude dobře vstřebávat a bude tak plnit svou funkci dostatečně.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké vlastnosti najdete v mrkvové šťávě?

Mrkvová šťáva je skvělým zdrojem nejen vitaminu B, C nebo K, ale také má spoustu jiných vlastností, které pomohou našemu tělu dostat se do formy. Vláknina pomůže trávení a zbaví nás zácpy. Kromě toho je velmi snadné si mrkvovou šťávu připravit. Obsahuje sloučeniny, které podporují dobré bakterie v našem těle. Proto se vyplatí pít ji každý den, abyste nastartovali metabolismus.

Díky tomu budete i mnohem rychleji hubnout. Pozitivní vliv má také na játra, protože se zbavíte toxinů a škodlivých látek. Budou se snadněji vylučovat z těla. Ochráníte své srdce a nenajde se snad jediný důvod, proč bychom mrkvovou šťávu neměli pít. Je skvělá na očistu pleti a vyrobit si můžete masky, do kterých přidáte i další ingredience.

Zdroj: https://www.mountsinai.org/health-library/supplement/beta-carotene, https://www.healthline.com/nutrition/carrot-juice-benefits, https://www.medicalnewstoday.com/articles/320297, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5063201/