Group Small Green Aphids

Mšice dokážou zničit rostliny během chvíle. Postřik ze zeleniny nemilosrdně proti škůdci zakročí

Vadí vám doma mšice? Zjistili jste, že napadají vaše rostliny a oslabují je? Bojovat proti nim můžete buď chemickými postřiky, nebo si jeden takový můžete udělat v pohodlí domova. Nebude vás to stát skoro žádné peníze a účinek je zaručený! Existuje mnoho způsobů, jak se mšic zbavit, musíte ale zasáhnout co rychleji, protože tento hmyz se velmi rychle množí.

Budete potřebovat jen dvě ingredience

O rostliny, ať se jedná o ty zahradní, nebo pokojové, je potřeba se starat. Znamená to nejen pravidelnou zálivku, správné místo a hnojení, ale také preventivní ochranu před škůdci a nemocemi, které je mohou napadnout. Mšice jsou malé potvůrky, které napadají především listy a stonek rostlin. Jestliže uvidíte jednu, musíte rychle jednat, protože jinak se rozmnoží a mohou se dostat i na další rostliny.

Postřik proti mšicím si můžete snadno udělat doma, a to pouze ze dvou ingrediencí. Postřikem zajistíte, že se na rostliny už nebudou vracet a ty, které už na nich jsou, zemřou. Aplikujte postřik co nejdříve, abyste rostlinám zajistili ochranu. Mšice se objevují především v létě, ale ukázat se mohou kdykoli v roce. Napadená rostlina je slabá, listy žloutnou a postupně může uhynout.

Zdroj obrázku: Freepik

Česnek je surovina, která pomůže

Přírodní postřik na mšice si můžete vyrobit například pomocí česneku. Prolisujte asi 250 g česneku, zalijte ho 10 litry vody a poté smíchejte dohromady, ale velmi důkladně. Nechte směs působit asi 15 minut, poté přeceďte do velké sklenice. Ještě před použitím musíte postřik naředit vodou v poměru 1 : 1 a nakonec nalít do rozprašovače.

Další možností je použití cibulových slupek. Už je nebudete vyhazovat, pokud chcete zajistit rostlinám správný vývoj. Budete potřebovat asi 200 g cibulových slupek, ty také zalijte deseti litry vody. Nechte stát ale déle než 4 dny. Poté sceďte a můžete ihned používat na napadené rostliny. Můžete tak dělat každé 2–3 dny, dokud se mšic nezbavíte. Uvidíte, že tyto metody jsou účinné, a nebudete už nikdy kupovat postřiky v obchodech.

Zdroj: https://homeguides.sfgate.com/control-aphids-onion-43022.html