Macro Shot Common Green Bottle Fly Leaf Sunlight

Mucholapky ani plácačky mouchy nevyřeší. Mnohem lepší je pořídit domů krásnou dekoraci

Mouchy jsou nepříjemný problém, a to hlavně v létě. Láká je vůně čerstvého ovoce, ale také otevřené pivo nebo grilované maso, které jsme připravili na zahradě pro přátele. Jsou otravné a snadno se dostanou do domácnosti. Pokud ale budete mít na zahradě nebo v oknech vysazené květiny, které je odpuzují, můžete mít od jara do podzimu pokoj. Jaké rostliny se tedy vyplatí mít doma?

Už žádné otravné bzučení v domácnosti

Mouchy jsou problémem nejen v domácnosti, ale také na zahradě. Právě tam se vyplatí mít rostliny, které mají natolik intenzivní vůni, že mouchy odradí od návštěvy. Sice jsou občas užitečným hmyzem, ale většina lidí si na ně připravuje prostředky nebo kupuje přípravky, aby se jich zbavili. Vysazením rostlin si můžete hodně ulehčit.

Mouchy rády sedají na jídlo, které si připravujeme venku nebo doma. Mohou přenášet různé choroby, proto je potřeba si pořídit například poklopy na talíře nebo potraviny, aby byly chráněné. Mnohem lepší ale bude, pokud se mouchy na zahradě nebo doma vůbec neukážou. Mucholapky, které se dřív věšely na lustr, už nejsou tak originálním způsobem, jak se much zbavit, proto poradíme rostliny, které se vyplatí vysadit.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké rostliny se vyplatí mít na zahradě?

Mezi nejúčinnější rostliny v boji proti mouchám rozhodně patří levandule. Ta totiž platí na jakýkoliv hmyz, ať se jedná o mouchy, nebo potravinové moly. Navíc je to krásná květina, která bude dekorovat váš domov. Můžete si ji dokonce nasušit, používat do čaje nebo jejími květy ozdobit dezert. Hlavně ale zaručí, že se mouchy budou vaší domácnosti vyhýbat.

Máta peprná má také intenzivní vůni, která bude mouchám a ostatnímu hmyzu nepříjemná. Stačí ji vysadit na zahradě nebo na okně a budete mít po problémech. Čerstvou mátu pak můžete použít do různých nápojů. Myrta je také dekorativní květinou, která se bude do domácnosti hodit a ještě zaručí, že vás mouchy nebudou otravovat.

Zdroj: https://www.hoselink.com.au/blogs/gardening/buzz-off-plants-that-repel-flies