Mučit se při dietách je zbytečnost, která ohrožuje zdraví. K úbytku kil stačí těchto pár drobných změn v denním jídelníčku

Že ženy nenávidí diety, to je běžná věc. Není se čemu divit, protože většina z těch, co jsou prezentovány jako zázraky, jsou to nejhorší, čemu můžeme propadnout. Mnoho diet je založeno na odmítání jídla, na jednotvárném jídelníčku, nebo na náročném počítání kalorií. Nic z toho ale není potřeba, pokud se k hubnutí postavíme jako k dlouhodobému cíli. Potom lze snížit váhu i drobnými úpravami jídelníčku. Toto jsou ony.

Jezte častěji

Zní to sice jako hloupost, ale opak je pravdou. Správná cesta k dokonalé postavě vede přes pravidelné, dostatečně časté stravování. K základním jídlům v podobě snídaně, obědu a večeři nezapomeňte přidat ještě dopolední a odpolední svačinu. Vaše tělo bude mít dostatek živin, nebude trpět hlady a tím se naučí, že nadměrné ukládání tuků je pro něj zbytečné.

Jezte pestřeji

Točíte stále dokola ty stejná jídla? Pár druhů masa, zeleniny, ovoce a příloh? I to je chyba. Pestřejší jídelníček vás bude více bavit a nehrozí, že se vrátíte k nezdravému způsobu života. Rozmanitost však zajistí i to, že vaše tělo bude pravidelně zásobováno tím, co mu nesmí chybět. Bude fungovat, jak má, což se podepíše i na spalování tukových zásob, díky samotnému metabolismu.

Zdroj obrázku: Freepik

Vařte zdravě

I tu nejzdravější surovinu můžete znehodnotit tím, že ji špatně připravíte. Vyhýbejte se smažení či opékání na oleji. Ideální je pokrmy připravovat vařením, dušením, pečením, nebo i grilováním bez tuku. Ten je nejenom špatný pro vaši postavu, ale také zbytečně škodí vašemu zdraví. Test na cholesterol vám to jen potvrdí.

Jezte z talíře

Žádný fast food, žádné jídlo do ruky. Každý pokrm si naservírujte na talíř, nebo do misky. To je zárukou, že budete jíst v klidu, pomaleji a budete se na každé sousto soustředit. Je prokázáno, že při pomalejší konzumaci sníme mnohem méně než když bez rozmyslu, ve spěchu hltáme jedno sousto za druhým.

Zdroj: Life Hacks