Cheerful Mother Son Embracing Bridge

Můj bývalý bere péči o dítě jako soutěž. Kdykoliv má syna, záměrně mu vymýšlí nejlepší aktivity

Neměla jsem problém půjčovat syna bývalému manželovi, jeho biologickému otci. Ale to, co začíná dělat poslední měsíce, mi vadí. Bere péči o naše společné dítě doslova jako soutěž a pochopitelně se snaží o to, aby vyhrával. Nemám nic proti tomu, aby si syn pobyt u táty naplno užil, ale poslední měsíce to vypadá, že si ho chce doslova koupit na svou stranu.

Víkendy i týdny u otce

Před soudem jsme se sice naoko dohodli, ale realita je jiná. I když jsme se rozvedli, nemáme problém spolu bez problémů komunikovat a domluvit se na tom, kdo a kdy si vezme syna. Dohodu schválenou soudem v podstatě nedodržujeme, protože vše řešíme operativně. Ani jeden z nás nemá problém mít ho u sebe, a tak si ho střídáme s ohledem na okolnosti. U svého biologického táty tak tráví víkendy, někdy i týdny. Tohle klape dokonale, ale je věc, která mě začíná trochu štvát.

Zdroj obrázku: Freepik

Soutěž o nejlepšího rodiče

Přesně takto bych popsala situaci, která se děje poslední měsíce. Nevím, zda má můj bývalý něco za lubem, nebo chce vynahrazovat roky, kdy se o syna nestaral na sto procent. Náš syn z toho samozřejmě profituje, ale zároveň je mi jasné, že si tímto přístupem více oblíbí bývalého manžela než mě. Já se synem s ohledem na časové možnosti i finance dělám normální, běžné věci. Ale můj partner ne. Ten vždy vymýšlí záměrně to nejlepší. Jezdí na výlety po republice, spí v drahých hotelech, navštěvují zábavní parky, aquacentra. Je skvělé vidět, jak je syn nadšený, ale zároveň mi vadí, že dříve nebo později mě začne odsouvat na druhou kolej, protože s tátou je to pro něj vždy lepší.

Dělá to stále

Když to začalo, pochopitelně jsem si musela s manželem promluvit, že by měl aktivity pro syna volit trochu odpovědněji, že to může vést k rozkolu aktuálně fungujícího systému. K ničemu to ale nebylo, dělá to stále. Možná začínám být paranoidní, ale bojím se, aby se nesnažil mít ho jenom pro sebe. Pokud se to nezmění, budeme muset najet na systém, který stanovil soud. Dle něho by měl manžel syna podstatně menší čas než teď.

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek, redakčně zkráceno a upraveno.