Můry dokážou být skutečnou noční můrou. Přestože nekoušou, jsou nebezpečné jinak

Můry dokážou otrávit život, protože je přitahuje umělé světlo, kterým svítíme především při dlouhých zimních večerech. Je proto dobré vědět, jak se jich jednoduše zbavit, a to nejlépe domácími prostředky. Jak vypadají takové můry? Poznáte je nejen podle bzučení, ale také podle jejich vzhledu. Mohou způsobit alergické reakce a další zdravotní problémy.

Jak vypadají malé můry?

Můry jsou nevzhledný hmyz, jehož délka nemusí přesáhnout pět milimetrů. Najít můžete různé druhy, například hnědé nebo šedé barvy. Můry létají velmi rychle, a je proto zapotřebí také rychle jednat, jestli se jich chcete zbavit. Mají kolem křídel i hlavy srst, podle které je jasně poznáte. Mají také dlouhá tykadla, v domácnosti se mohou pohybovat pouze po zemi, nemusí vůbec létat.

A co přitahuje můry právě k vám domů? Jestli se bojíte, že se vám dostanou do domácnosti, můžete si snadno dům nebo byt ochránit. Budete k tomu potřebovat pouze domácí prostředky. Můry přitahují nejvíce odpadky, které najdou nejen v koši, ale také v jiných místech v domácnosti. Proto je nejvíce najdete v koupelnách a kuchyních, protože tam najdou dost potravy. Mají tak ideální podmínky pro kladení vajíček.

Zdroj obrázku: Freepik

Mohou vás můry kousnout?

Mnoho lidí se obává toho, že můry koušou, a proto se jim raději vyhýbají. Co je na tom pravdy? Jsou to otravní návštěvníci, kteří ale přímo člověka nenapadnou. Mušky totiž nekoušou, protože mají sací aparát. Nemají tedy čím kousnout. Milují ale odpadky a dařit se jim bude v podmínkách, které nevyhovují hygienickým standardům.

Proto byste se měli mít na pozoru, protože mohou přenášet různé nebezpečné nemoci. Jedná se o patogenní organismy a také bakterie E.coli. Objevit se mohou také alergické reakce, například kašel nebo dušnost. Je to dané nejen jejich vzhledem, ale také látkami, které můry přenášejí. Dát pozor by si měli lidé s dýchacími problémy.

Zdroj: https://www.countryliving.com/uk/homes-interiors/interiors/news/a1511/how-get-rid-of-moths/