smiling-man

Muž ve znamení Kozoroha působí chladně, při větším sblížení se ale stává tím nejlepším partnerem

Zvěrokruh je tvořen 12 znameními, která se různě dělí. Jedno z hlavních dělení je na mužská a ženská znamení, další podle živlů. Kozoroh je znamení ženské a zemské. Pokud vás zajímá, jaké je soužití s mužem narozeným v tomto znamení, připravili jsme pro vás některé základní informace.

Kozoroh obecně

Toto znamení patří lidem, kteří se narodili mezi 22. prosincem a 20. lednem. Pro znamení Kozoroha je typická cílevědomost, v tomto znamení se obvykle rodí ambiciózní lidé. To znamená, že jsou schopni podřídit svůj život dosažení svého cíle a neváhají přinášet také osobní oběti. Navenek působí poněkud nepřístupně, ale je to spíše tím, že si chrání soukromí a vlastní zranitelnost. K blízkým lidem jsou však poměrně otevření a bývají to spolehliví přátelé.

Pokud jde o známé osobnosti narozené v tomto znamení, z českých lze uvést například Janu Brejchovou a Vojtu Kotka, ze zahraničních pak Kevina Costnera a Elvise Presleyho.

Kozoroh jako partner

Spolehlivost, která je pro Kozoroha tak typická, může někdy znamenat i to, že působí poněkud chladně a chybí mu vřelost. Na druhou stranu lze však předpokládat, že vztah s ním skutečně dlouho vydrží. Záleží tedy na nastavení ženy, jakého partnera k sobě v tomto ohledu potřebuje.

Zároveň žena nemůže očekávat, že její partner bude duší každé společnosti a strhne na sebe pozornost. Je pro něj spíše typické, že se drží stranou, ale pokud se jedná o menší společnost lidí, které zná, umí se uvolnit a být i zábavný společník.

Zdroj obrázku: Freepik

Pro ženu je dobré vědět, že muž Kozoroh obvykle touží po obdivu a pochvale, i když to nedává jasně najevo. Pokud se mu pochvaly dostane, obvykle mu to usnadní, aby se otevřel a partnerka může snadno zjistit, že jeho vnitřní svět je mnohem pestřejší, než se na první pohled mohlo zdát.

Zajímavé také je, že tito muži působí v mládí poněkud usedlejším a starším dojmem, ale s přibývajícím léty naopak mládnou a umí se více uvolnit. Může se tedy dokonce stát, že mezi vrstevníky bude starší Kozoroh působit jako o generaci mladší člověk. A pokud jde o milostné aktivity, není to možná typický Erós, ale vzhledem k jeho soustavnosti můžete očekávat, že bude v těchto příjemných činnostech bez potíží pokračovat i ve věku, kdy řada dalších mužů přechází na jiné záliby.

Zdroj: https://www.cosmopolitan.com/sex-love/a25620567/capricorn-man-personality-traits/