Argument 238529 1920[1]

Muži mají myšlení nastavené úplně jinak, v něčem ale mohou ženy inspirovat

Žít s mužem může být někdy dost složité. S opačným pohlavím se mnohdy nemusíme domluvit ani shodnout. Vztahy jsou někdy opravdu komplikované. Psycholog a terapeut radí ženám, jak vyjít s muži a co vám usnadní život.

Nepřebírejte odpovědnost za celý svět

Ženy jsou citlivé bytosti, které se rády vžívají do role ostatních. Ženy jsou matky, přemýšlí dopředu a chrání své děti. Někdy se ale může stát, že se dáma cítí obklíčená všemi starostmi, které nosí na svých bedrech. Veškerá odpovědnost dává pořádně zabrat. Ženy si neumí pomoci, jsou tomuto starání od přírody předurčené. Na druhou stranu někteří muži pečujícím genem neoplývají a jednoduše se nestarají, nechtějí, a pokud nemusí, nedělají to. Je to jistě výhodné, protože mnoho mužů si neláme hlavu nad následky. Jednoduše sdělují fakta a zkušenosti. Neřeší zbytečnosti. A takto funguje mužské praktické uvažování. Tento mužský pragmatismus může být ale pro ženy inspirací. Uvědomte si, že veškeré starosti a pocity jiných neleží pouze na vašich bedrech.

Zdroj obrázku: Pixabay

Nemusíte vše dotáhnout do konce

Mnoho žen s něčím začne, a i když nakonec vidí, že to není dobré a k ničemu to nevede, nechce ve vlastních očích selhat a vždy se snaží svého cíle dosáhnout. Většina žen se bojí porážky, zklamání, toho, že nejsou dost dobré. Muži jsou úplným opakem, alespoň velká část z nich. Dokážou přehodnotit plány a přepočítávat. Pokud mají pocit, že je to určitým způsobem neuspokojí, neudělají to. Jednoduše nechtějí trávit čas u něčeho, co za to nestojí. Zkuste to také. 

Žijte víc přítomností

Ženy často svému muži vyčítají, že ignoruje problémy, nedomýšlí a vše odsouvá na druhou kolej. Psycholog Dawid Juszyński vysvětluje, že díky svému způsobu uvažování ženy vidí vše ve větším měřítku. Dokážou číst z těla, výrazu i jiných částí těla. To ale muži neumějí. Muž se neřídí budoucností, žije teď a tady. Udělá to své a má splněno. Proto muži nemají takové starosti jako ženy. Dámy, zkuste žít současností. Ukotvěte své myšlenky a méně se zajímejte o budoucnost a všemožné scénáře.

Nemusíte za den stihnout stovky věcí

Psycholog Dawid se zeptal žen, co by se rády naučily od mužského pohlaví. Odpověď byla většinou stejná: odejít z domu a nemyslet na to, co rodině udělat k večeři. Ano, tak to mají ženy nastavené. Mají toho jednoznačně hodně: při odchodu z domu zkontrolují lednici, aby věděly, co večer budou vařit, zda nebude třeba něco nakoupit, naplní myčku, zapnou pračku, vypraví děti a o vše se postarají. Na druhou stranu muži udělají, co musí, a zbytek nechají, mnohdy je ani nenapadne, že by měli udělat něco navíc. Bohužel ženy nedokážou oddělit důležité a méně důležité činnosti. Úplně vše musí udělat hned. Ženy, uvědomte si, že čas a síly máte jenom jedny. Myslete také na sebe a část povinností přehoďte na ostatní členy rodiny. Muži neumějí číst myšlenky, takže s ním o vašich potřebách otevřeně mluvte. Uvidíte, že komunikace mnohé vyřeší.