Hands Washing Dish With Sponge

Mycí prostředek na nádobí nahradí osvědčené domácí patenty

Mytí nádobí patří k nejméně oblíbeným domácím pracím. Mnoho domácností tento problém řeší myčkou, do které stačí vložit špinavé nádobí, a o zbytek se postará spotřebič. Co když ale myčku nemáte nebo nechcete a preferujete raději ekologičtější způsob mytí nádobí, ale zjistíte, že zásoby mycího prostředku jsou na dně? Situace, kdy stojíte u dřezu s horou nádobí bez čisticího prostředku, může vyvolávat frustraci. Nemusíte však panikařit a letět do obchodu, abyste si jej koupili. Bohatě postačí, když zapátráte v domácnosti po pár ingrediencích, jež přeměníte na mycí prostředek.

Soda a ocet

Osvědčenou a oblíbenou kombinací v domácnosti pro úklid je soda a ocet. Obě složky si hravě poradí se špínou, mastnotou a zaschlými zbytky jídla. Stačí naplnit dřez teplou vodou, vlít do ní sklenici octa a přidat pár lžic jedlé sody. Veškeré nádobí vložte do dřezu a nechte odmočit. Po nějaké době otřete špínu z nádobí hadříkem a opláchněte teplou vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Citron

Citron patří k nejvíce oblíbeným druhům ovoce díky svým pozitivním účinkům na zdraví. Citron by měl být součástí každé domácnosti. Kromě využití do různých receptů z něj můžeme vytvořit čisticí prostředek. Stejně jako v předchozím způsobu stačí naplnit dřez teplou vodou a přilít do ní šťávu z několika citronů. Následný postup je identický jako v případě sody s octem.

Mouka a sůl

Třetí metoda spočívá v mouce a soli. Jedná se o prastarý patent našich babiček a starších generací. Na litr horké vody v dřezu přijde půl sklenice mouky a lžíce soli. Tato vzniklá směs si dokonale poradí s obtížnými nečistotami z tuku a zaschlých či připálených zbytků jídla.

Jak vidíte, všechny metody nejsou nikterak náročné a většinu ingrediencí máte nejspíš doma. Určitě se nestane, že byste neměli v domácnosti ingredience na jednu ze tří metod. Neváhejte a vyzkoušejte je co nejdříve.

Zdroj: https://branchbasics.com/blogs/cleaning/natural-alternatives-to-dish-soap