Open Dishwasher Kitchen Dishes Inside Clean Plates Kitchen Lifestyle View

Myčka nám už roky usnadňuje život. Ne všechny předměty v ní ale lze mýt

Myčka nádobí je velmi oblíbeným zařízením, které dnes najdete v mnoha domácnostech. Usnadňuje nám život a také krátí čas, který bychom trávili u špinavého nádobí. Dnes si bez myčky nedokážeme představit život, a proto ji využíváme nejen často, ale také na věci, které do ní vůbec nepatří. Co byste do myčky nádobí rozhodně neměli dávat?

Do myčky nádobí nepatří všechno nádobí

Pokud jste si koupili nové nádobí, musíte si také zjistit, jestli se vůbec hodí do myčky, nebo ho budete muset mýt v ruce. Jaké vybavení byste do myčky rozhodně neměli dávat, protože byste zničili nejen je, ale také samotnou myčku? Při mytí nádobí v myčce musíte být opatrní a koukat na to, jaké materiály do ní dáváte.

Většinou do ní dáváme talíře, skleničky, hrnce i příbory. Do myčky nádobí byste neměli dávat ostré nože, které se pak otupí, nehodí se ani dřevěné nástroje, jako jsou vařečky. Některé druhy nádobí mají označení, jestli do myčky mohou. Obvykle na pánvi nebo jiných hrncích vidíte symbol myčky, informace najdete také na obalech od nádobí.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké nádobí nikdy nedávejte do myčky?

Nevkládejte do myčky nádobí, které je z keramiky, křišťálu nebo porcelánu. Ručně malované nebo nádobí zdobené zlatým proužkem také nebude vhodné, protože myčka takové nádobí poškodí. Do myčky nepatří již zmíněné nože, ale také hliníkové nádobí. Z něj se vyrábí především příbory. Nehodí se ale ani pro plastové talíře a další nádobí z umělé hmoty. Dejte pozor také na to, aby nádobí neobarvilo další nádobí.

Někteří lidé ale do myčky nádobí dávají také předměty, které vůbec nejsou z kuchyně. Výjimkou tak není pěnové puzzle, které se dává dětem jako podložka, ale také kostky lega, které většina žen vloží do sáčku a „vyperou“ v myčce. Dejte si pozor, aby nádobí, které do myčky dáváte, bylo opláchnuté. Jinak se velmi rychle zanese filtr, který je i tak potřeba alespoň jednou měsíčně vyčistit.

Zdroj: https://www.today.com/food/21-things-you-should-never-put-dishwasher-t108971