Housewife Woman Using Modern Dishwasher Washing Dishes Glasses Home Kitchen

Myčka plná zápachu a usazenin bude minulostí. Běžný odpad z kuchyně překvapí i zkušené hospodyňky

Citron při domácím úklidu dokáže zázraky. Ukazuje se, že může také účinně nahradit chemické látky při mytí nádobí v myčce. Citronová kůra může být užitečná v boji proti nepříjemnému zápachu a sedimentu, který se hromadí na příborech.

Každodenní pomocník

Mnozí z nás si neumí představit každodenní fungování bez myčky nádobí. Nejenže šetří drahocenný čas, který ztrácíme při ručním mytí nádobí, ale také peníze. Výzkum ukazuje, že při ručním mytí nádobí spotřebujeme až třikrát více vody. Chemické prostředky ale můžete snadno nahradit domácími přírodními produkty. I obyčejný citron může přijít na pomoc.

Citron je užitečný při domácím čištění. Díky svým antibakteriálním a dezinfekčním vlastnostem bude dobře fungovat při utírání desky pro řezání a pro dekontaminaci. Často jej používáme také jako odpuzovač mravenců nebo jej dáváme jako vůni do skříně. Bude to také dobře fungovat při mytí nádobí v myčce.

Zdroj obrázku: Freepik

Citron vložte jednoduše do myčky

Zbytky jídla hromadící se ve filtrech jsou často zdrojem nepříjemného zápachu. Základem je samozřejmě jeho pravidelné čištění a vyprazdňování. Je však třeba dodatečně zajistit, aby z myčky nádobí vycházelo pouze příjemné aroma. Pokud nám zůstane vymačkaná citronová kůra, nemusí se házet do koše. Může být použita jako přírodní prostředek na mytí nádobí. Před zapnutím myčky nádobí stojí za to vložit slupku do nádoby na příbory.

Špatný zápach ze zbytků jídla nahradí aroma citronu a sediment na příborech zmizí snáze a rychleji. Toto ošetření proto pomáhá nejen udržovat myčku hygienicky čistou, ale také se postarat o příbory a nádobí. Využijete tak sílu přírody a ušetříte naši planetu. Nejen to, protože citrony jsou snadno dostupné v každém obchodě a navíc jsou levné, takže se určitě vyplatí využít tohoto jednoduchého triku na čištění.

Zdroj: https://food-hacks.wonderhowto.com/how-to/trust-us-use-lemon-peel-when-loading-dishwasher-0162822/