Myčka šetří ženám čas už dlouhé roky. Ne vše do ní ale patří

Myčky nádobí jsou dnes velkým pomocníkem téměř v každé domácnosti. Usnadňují život, ale mohou nádobí také zničit. Musíte přesně vědět, jaké nádobí do ní můžete vložit a které raději stále mýt v ruce. Ne všechno nádobí je do myčky vhodné, a pokud něco uděláte špatně, přijdete nejen o nádobí, ale sama myčka se může porouchat a oprava se může vyšplhat do několika tisíc korun.

Na jaké materiály je dobré si dávat pozor?

Co není vhodné do myčky nádobí? Můžete to poznat podle speciálního označení, které najdete na talíři nebo hrnci. Podle toho poznáte, jestli daný kousek můžete dát do myčky, nebo se raději připravit na ruční mytí. V případě, že si nejste jistí, je rozhodně lepší nádobí umýt ručně. Jaké nádobí tedy není vhodné do tohoto spotřebiče? Patří sem například výrobky ze dřeva nebo hliníku.

Teflonové pánve mohou ztratit své vlastnosti, pokud je vložíte do myčky, stejně jako smaltované nebo ručně malované předměty. Štětce nebo jiné pomůcky raději umyjte ve dřezu, stejně jako stříbrné nebo cínové předměty. Ušetříte si tím spoustu starostí, které byste jinak museli řešit. A co naopak do myčky nádobí můžete vložit?

Zdroj obrázku: Freepik

Do myčky můžete dávat nejen nádobí

Spousta lidí myčku využívá nejen na nádobí, ale také na jiné věci. Maminky v ní například „perou“ pěnové podložky pro děti, nebo dokonce kostky lega. Do myčky ale patří hlavně nádobí, které je vyrobené z materiálů, co vydrží. Dále sem můžete dát také plastové hračky nebo koupelnové doplňky. Dezinfikovat zde můžete také hřebeny nebo pinzety.

Domácí mazlíčci mají velmi často špinavé misky, které můžete také vložit do myčky, a ta udělá špinavou práci za vás. Dříve jsme si nedokázali představit, že bychom nádobí nemyli rukama, dnes je tomu naopak. Ten, kdo nemá myčku nádobí, musí denně trávit u dřezu spoustu cenných minut. I když je počáteční investice do myčky vysoká, rozhodně se vyplatí.

Zdroj: https://www.seriouseats.com/how-to-load-a-dishwasher