Mytí oken bude díky netradiční metodě mnohem jednodušší. Oblíbený nápoj je rozzáří

Černý čaj je velmi oblíbený nápoj nejen v Anglii. Lidé jej milují pro specifickou vůni, silné aroma a vlastnosti, které dodají tělu energii. Ukazuje se však, že tento lahodný nápoj nemusíte jen konzumovat. Jeho složení je vhodné také k použití při mytí oken. Pokud se vám při mytí oken neustále tvoří šmouhy a chemické přípravky již nepomáhají, zkuste okna umýt právě černým čajem.

Jak umývat okna?

Mytí oken patří mezi málo populární domácí práce. Je to práce velmi fyzicky i časově náročná. Proto máme pár rad, jak mytí oken urychlit a zjednodušit. Za prvé bychom na mytí oken neměli používat vodu z vodovodního kohoutku. Tato voda bývá často velmi tvrdá a to ztěžuje samotné mytí oken. Na oknech se tvoří zbytečné šmouhy a pruhy. Nejlepší na čištění oken je voda destilovaná nebo kojenecká. Také bychom neměli okna umývat za slunečného počasí. Vysoká teplota a sluneční paprsky způsobí, že alkohol obsažený v čisticích prostředcích se odpaří a na oknech zůstane jen malé množství na vyleštění.

Zdroj obrázku: Freepik

Postup mytí oken

Nejprve musíme okna očistit od největší špíny. Na to můžeme použít smetáček a suchý hadřík. Poté je vhodné omýt rámy oken a největší nečistoty. Vodou s prostředkem na mytí nádobí umyjeme mastné nečistoty. Poté můžeme využít leštěnku a okna umýt k dokonalosti. Místo drahé leštěnky lze ale použít již zmiňovaný černý čaj.

Jak je to s černým čajem na okna?

Princip je jednoduchý, stačí uvařit několik sáčků černého čaje v půl litru vody. Po vychladnutí by se měl nálev přelít do láhve s rozprašovačem. Okna omyjte vlažnou vodou s čističem na nádobí a otřete. Pro leštění použijte vytvořenou směs vody a černého čaje. Černý čaj způsobí, že okna budou po otření papírovou utěrkou zářit čistotou a nezůstane na nich žádná šmouha. Tuto jednoduchou a levnou metodu si určitě zamilujete.

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/diy-black-tea-window-cleaner-176386