Wash Window Blue Sky White Clouds

Mytí oken nemusí být úmorné. S pár triky bude hotové raz dva

Vánoční svátky jsou většinou spojené také s velkým úklidem. Potřebujete umýt okna, ale nevíte, jaké prostředky budou nejlepší? Můžete si pomoci těmi domácími, které nenechají žádné šmouhy, a okna se budou krásně lesknout. Pak už nezbývá nic jiného, než je ozdobit nejen samolepkami, ale také světýlky a dalšími dekoracemi.

Okna se vyplatí umývat, a to nejen na Vánoce

Poradíme, jak nejlépe vyčistit okna, aby se leskla a vy měli skvělý výhled. Nejdříve si musíte najít ideální dobu, ve kterou budete okna umývat. Nejlepší je zatažený den, kdy nebude vidět slunce. Sluneční paprsky odhalí každou šmouhu, a okna tak budete leštit několik minut a úplně zbytečně. Nesmíte ale okna mýt na mrazu, protože budete používat vodu. Špinavé kapky vody také nebudou pěknou ozdobou.

Den by měl být jasný, ale ne horký. Dávejte si také pozor, aby nebyla venku příliš zima. K čištění oken pak můžete použít nakoupené prostředky, ale použít můžete také domácí metody a suroviny, které najdete doma. Jsou to levná řešení, pak už stačí jen koupit kvalitní hadřík z mikrovlákna. Jestli nemáte po ruce utěrku, pomohou nylonové punčocháče. Tuto metodu používaly už naše babičky.

Zdroj obrázku: Freepik

Zbavte se zamlžených oken i šmouh

Na trhu najdete spoustu saponátů, které by měly okna vyčistit. Pravdou ale je, že jsou plné chemických látek, které nejsou zdravé pro životní prostředí. Je škoda takové látky dýchat, a proto raději použijte prostředky, které jsou přírodní, levné a účinné. Použít můžete například glycerin. Několik kapek smíchejte s vodou a použijte na leštění oken. Zabráníte tím usazování prachu a dalších nečistot, které mohou na oknech ulpívat.

Dalším prostředkem může být ocet. Stačí jen malé množství, které znovu smíchejte s vodou, a vyčistit směsí okna. Budou se nejen lesknout, ale také je dezinfikujete. Namíchaný ocet s vodou můžete nalít také do rozprašovače a kdykoliv použít nejen na okna, ale také na zrcadla nebo jiné sklo, které máte doma.

Zdroj: https://www.pellabranch.com/blog/global-blogs/how-to-clean-windows-without-streaks/