Close Up Portrait Young Pretty Woman Taking Shower

Mytí vlasů má pravidla, díky kterým zůstanou zdravé a pevné

Pro každou ženu (a mnoho mužů) jsou vlasy ozdobou těla. Musíte se o ně velmi dobře starat, aby vám dělaly čest. Právě proto vám přinášíme pár tipů, jak si je správně umývat. To je jednou z nejdůležitějších věcí, které můžete pro své vlasy udělat. Díky tomu budou zdravé, pevné, lesklé a velmi krásné. Zde je pět věcí, na které nesmíte zapomínat.

Správné množství šamponu

Příliš velké množství šamponu vám sice udělá krásnou pěnu, ale také chemicky zatížíte své vlasy. Navíc bude mnohem větší šance, že neumyjete veškerý šampon z vlasů. To je největší chybou, jakou můžete udělat. Dávejte si pozor na množství, které používáte.

Namočte si pořádně vlasy

Mnoho žen i mužů dělá jednu velkou chybu. Nanáší si totiž šampon na suché nebo téměř suché vlasy. Nedělejte to. Musíte je pořádně namočit, aby šampon správně fungoval a odstranil nečistoty z vašich vlasů. Dávejte si proto pozor, abyste měli krásně mokré vlasy.

little-asian-girl-take-bath
Zdroj obrázku: Freepik

Příjemná masáž vám zachrání vlasy

Hodně lidí se snaží příliš agresivně vlasy umýt. Masáž je velmi důležitá pro pokožku hlavy, ale musíte postupovat jemně a krouživými pohyby. Díky tomu odstraníte nečistoty, osvěžíte vlasy a zajistíte si zdravou pokožku hlavy. Vždy provádějte masáž jemně a pečlivě.

Pravidelně střídejte šampony

Velkou chybou je používání neustále stejného šamponu. Vlasy si na něj po nějaké době zvyknou a nebude již pracovat stejně dobře jako na začátku. Každých pár měsíců byste měli produkt vystřídat a vyzkoušet něco jiného. Nemusí se jednat o jinou značku, ale jistě byste měli zkusit jiný typ produktu.

Mytí vlasů vyžaduje správný čas

Rychlé mytí vlasů vám také neposkytne ideální výsledek. Dejte si na čas s každou fází mytí vlasů. Užijte si celý proces a chvilku ve sprše nebo vaně, kterou věnujete jen svým vlasům. A nakonec je nezapomeňte rozčesat vhodným hřebenem se širokými zuby.

Zdroj: https://www.realsimple.com/beauty-fashion/hair/hair-care/how-to-wash-hair