Mýty ohledně zmrzliny prolomeny: tento letní dezert je nejen zdravý, pomůže dokonce zhubnout

Kvalitní a chutná zmrzlina neodmyslitelně patří mezi oblíbené dezerty malých dětí i dospělých. V létě si při procházce každý rád vychutná svůj oblíbený druh zmrzliny. Je ale tento ledový dezert zdravý? Zjistěte podrobnosti o této sladké dobrotě.

Máme skvělou zprávu pro všechny milovníky zmrzliny. Tento lahodný, ledový dezert, který se prodává především v horkých dnech, má pro lidské zdraví velmi pozitivní účinky. Zmrzlina dokáže zmírnit kdejakou bolest, podpořit správnou funkci kostí i srdce. Vědci také zjistili, že konzumace zmrzliny má skvělý vliv i na psychickou pohodu, a dokonce pomáhá s redukcí váhy.

Zdroj obrázku: Freepik

Dávejte pozor na kalorie zmrzliny!

Všechny tyto pozitivní vlastnosti na lidské zdraví fungují za předpokladu, že je zmrzlina méně kalorická. Jeden kopeček zmrzliny by se měl pohybovat kolem 130 kalorií. Pokud to dodržíte, pomůže vám zmrzlina také s redukcí tělesné hmotnosti. Konzumace zmrzliny bez sladkých sirupů nebo polev či likérů a šlehačky podporuje hubnutí, dobře zasytí a zažene chuť na sladké.

Redukce váhy probíhá hlavně z toho důvodu, že žaludek musí vyvinout větší energii při zahřívání zmrzliny. Tuto energii tělo bere především z tukové tkáně. Nejlepší volbou je domácí zmrzlina bez přidaných konzervantů, smetany nebo cukru.

Zdroj obrázku: Freepik

Sorbety pomůžou se správnou funkcí srdce

Chcete předejít srdečním onemocněním? Zařaďte do jídelníčku ovocné sorbety. Ty jsou skvělou alternativou bez tuku na rozdíl od klasické zmrzliny. Sorbety mají nízký obsah kalorií, navíc neobsahují smetanu navíc, dokonce ani mléko či vejce. Můžete si připravit svou domácí zmrzlinu ze zmrzlého ovoce, skvělou volbou jsou například maliny, jahody nebo černý rybíz. Stačí přidat jen trochu vody a medu. Doplníte tak dostatek draslíku a podpoříte správnou funkci krevního tlaku i srdce samotného.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/ice-cream