Na celulitidu bez drahého laseru, k hladké pleti pomůže obyčejná káva s lógrem a dostatek bílého cukru

Celulitida trápí snad úplně každou ženu. Nezáleží, zda je hubená, nebo má pár kilo navíc, pomerančová kůže se objeví téměř vždy. Není mnoho způsobů jak s ní účinně bojovat, ale určitě platí, že vám nepomohou žádné speciální krémy, které stojí horentní sumy a slibují zázraky. My vám namísto toho doporučíme pár snadných triků, které vás nestojí nic, ale zato skutečně umí pomoct.

Masáže

Pomerančová kůže potřebuje prokrvení. To nejlépe zajistíte pomocí masáží hrubou rukavicí. Celulitidu masírujte krouživými pohyby od kotníků směrem k břichu. Masáž zlepšuje prokrvení a metabolismus a pomáhá vám rychleji se zbavit nepěkných dolíčků na vašich stehnech a hýždích.

Kávová sedlina

Nikdy nevyhazujte kávovou sedlinu, protože se vám bude hodit pro přípravu účinného domácího peelingu proti celulitidě. Káva zajistí hladší a pružnější pokožku a pomůže vám rychleji redukovat projevy celulitidy. Smíchejte zbytky mleté kávy se zvlhčujícím tělovým mlékem nebo olejem. Připravenou hmotu natřete na problematická místa a jemně masírujte. Po několika minutách smyjte teplou vodou.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Cukrový peeling

I cukr může být velmi užitečný v boji proti celulitidě. Nesmíte jej však jíst, ale spíše je využít jako peeling. Stačí jej smíchat s medem nebo oblíbeným masážním olejem. Vše důkladně promíchejte a poté vmasírujte do vlhké pokožky. Hodí se zejména pro lidi, kteří trpí také na suchou pokožku, neboť významně hydratuje a vyživuje.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Citronová šťáva

S celulitidou lze úspěšně bojovat také zevnitř. K tomu použijete citronovou šťávu s přídavkem kajenského pepře. K přípravě takového nápoje budete potřebovat jeden citron a sklenici vody. Čerstvě vymačkanou šťávu nalijte do sklenice, přidejte špetku pepře a vše důkladně promíchejte. Celulitida začne mizet, když budete směs pít pravidelně třikrát denně po dobu asi dvou týdnů.

Zdroj: Autorský text, Wikipedia, wikiHow