Černá káva s cukrem zdraví příliš neprospívá, ale na krásu je ten nejlepší pomocník

Když se řekne káva, každý si představí nápoj, který primárně dodá energii. V kombinaci s cukrem se ale nejedná o pití příliš zdravé. Jsou tu ale i jiné možnosti použití tohoto známého nápoje. A nejenom jeho. Máme na mysli oblast krásy, která společně se zdravím zajímá ženy stále více. Pokud je něco, co ženy trápí, je takzvaná pomerančová kůže neboli celulitida. Jak se s ní netradičně vypořádat s využitím jednoduchých metod?

Masáž

Celulitida, též známá jako pomerančová kůže, se může objevit pokud je v oblasti kůže nedostatečné prokrvení. Proto je třeba stimulace hrubou rukavicí. Celulitidu masírujte krouživými pohyby od kotníků směrem k břichu. Masáž zlepšuje prokrvení a metabolismus a pomáhá vám rychleji se zbavit nepěkných dolíčků na vašich stehnech a hýždích.

Kávová sedlina

Nikdy nevyhazujte kávovou sedlinu, protože se vám bude hodit pro přípravu účinného domácího peelingu proti celulitidě. Káva zajistí hladší a pružnější pokožku a pomůže vám rychleji redukovat projevy celulitidy. Smíchejte zbytky mleté kávy se zvlhčujícím tělovým mlékem nebo olejem. Připravenou hmotu natřete na problematická místa a jemně masírujte. Po několika minutách smyjte teplou vodou.

Zdroj obrázku: Pixabay

Cukrový peeling

I cukr může být velmi užitečný v boji proti celulitidě. Nesmíte jej však jíst, ale spíše je využít jako peeling. Stačí jej smíchat s medem nebo oblíbeným masážním olejem. Vše důkladně promíchejte a poté vmasírujte do vlhké pokožky. Hodí se zejména pro lidi, kteří trpí také na suchou pokožku, neboť významně hydratuje a vyživuje.

Citronová šťáva

S celulitidou lze úspěšně bojovat také zevnitř. K tomu použijete citronovou šťávu s přídavkem kajenského pepře. K přípravě takového nápoje budete potřebovat jeden citron a sklenici vody. Čerstvě vymačkanou šťávu nalijte do sklenice, přidejte špetku pepře a vše důkladně promíchejte. Celulitida začne mizet, když budete směs pít pravidelně třikrát denně po dobu asi dvou týdnů.