Na celulitidu bez drahých kosmetických zákroků, ženy doporučují pohyb a osvědčená jídla

Celulitida neboli pomerančová kůže trápí mnoho žen, ale vězte, že trápí i některé muže. Proč celulitida vzniká? Je to většinou dáno životním stylem a stravou, nicméně celulitida může být i dědičná.  

Jaké návyky si vypěstovat v boji proti celulitidě? 

Primárně je třeba začít prokrvovat organismus, nejlépe pravidelným cvičením. Pokožce můžete pomoci i krouživými masážemi postižených partií. Neméně důležitý je také pitný režim. Zdravý dospělý člověk by měl denně vypít mezi 1,5 až 3 litry tekutin, ideálně čisté vody. Pít můžete i zelený čaj, který zvyšuje pružnost kožních buněk a snižuje množství zadržované vody v těle a tím i otoky.

Samostatnou kapitolou pro předcházení celulitidě je samozřejmě strava. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Co jíst, abyste podpořili boj proti celulitidě?

Věnujte pozornost výběru potravin a složení vašich denních porcí. Vyhněte se, pokud možno, smaženým a tučným jídlům. Na místě je také omezení alkoholu, který silně dehydratuje tělo.

Jaké potraviny určitě pomohou při boji s celulitidou? 

  • zařaďte do jídelníčku vlákninu;
  • přidejte naklíčené luštěniny;
  • doplňte stravu o celozrnné výrobky;
  • přidejte do jídel trochu kurkumy.
Zdroj obrázku: Pixabay.com

A co sportovní aktivity?

Fyzickou aktivitou opravdu nic nezkazíte. Nejenom, že se vám vyplaví endorfiny, ale také zbavíte tělo přebytečné vody a škodlivých látek. To vše v boji s pomerančovou kůží pomůže. Ideální je takový sport, do kterého se nemusíte nutit a který vás baví. Můžete tančit, jezdit na kole nebo plavat. Ale výborná je i jóga. Zkrátka všechny aktivity, při kterých se vám dá do pohybu lymfa. Nejdůležitější je pravidelnost, ze které se vám stane dobrý návyk.

Když si vezmete výše uvedená doporučení k srdci a budete je poctivě dodržovat, efekt uvidíte vy sami a všimne si ho i okolí. Celulitida se nikdy zcela neztratí, ale kombinací dobré životosprávy a vhodně vybraných potravin, dosáhnete výrazného a viditelného zlepšení.