Grave Light With Burning Candle Grave With Flowers

Hřbitovních svíček existuje mnoho druhů. Vyberte takové, které vydrží hořet déle

Blíží se Dušičky nebo Svátek zesnulých a většina z nás se chystá navštívit hroby svých blízkých s květinami, svíčkami nebo jinými dekoracemi. Letos ceny svíček prudce stouply a dá se předpokládat, že ještě porostou, takže se vyplatí nakoupit je předem. Jaké jsou mezi svíčkami rozdíly a na co si při jejich nákupu dát pozor?

Vybírejte svíčky ve skle

Ještě než se vydáte na nákup, měli byste vědět, jaké svíčky jsou nejlepší a jak se jednotlivé druhy liší. Dobře rozmyšlený nákup vám dost možná ušetří zbytečné výdaje a navíc bude ekologičtější než shánění dekorací na poslední chvíli. Svíčky se liší především materiálem, ze kterého jsou vyrobené jejich obaly.

Pokud váháte mezi svíčkách v levných plastových nebo dražších skleněných obalech, volte druhou možnost. Plast se totiž vlivem nahřátého parafínu často taví a kromě toho, že svíčka ztrácí estetický vzhled, může poničit náhrobek. Dále můžete vybírat mezi vitrážovými svíčkami, uměleckými svíčkami a solárními svíčkami.

view-gravestone-with-flowers-candle
Zdroj obrázku: Freepik

Jakou svíčku zvolit?

Vitrážové svíčky jsou obvykle vyrobené ze skla, na které je nanesena vrstva z plastu. Po zapálení knotu vydávají efektní barevné světlo, často v podobě dekorativní mozaiky. Umělecké svíčky jsou nejčastěji ručně malované a bývají dražší, ale rozhodně upoutají pozornost. Solární svíčky jsou moderní typ, který ke svícení používá sluneční energii. Panel se nejčastěji umisťuje na kryt lucerny.

Při výběru svíčky si dejte pozor na typ parafínu. Kvalitnější než sněhově bílý vosk je ten zažloutlý, jelikož bílý se uměle provzdušňuje a má mnohem kratší dobu hoření. Pokud si nejste jistí, vezměte svíčky do ruky a porovnejte jejich hmotnost – těžší bude hořet déle. Svíčky se silnějším knotem budou hořet rychleji, proto vybírejte spíš ty s tenčím. Myslete i na ekonomický aspekt a nakupujte lucerny, ve kterých můžete svíčky jen měnit a používat je tak po mnoho měsíců i let.

Zdroj: https://www.evrmemories.com/decorating-the-grave-of-a-loved-one