Na jaře si dopřejte domácí lněnou masku. Vrásky budou pryč a pleť bude plná hydratace

Domácí pleťová maska ​​ze lněných semínek je vhodná pro všechny typy pleti. Ideální je zejména po zimě, kdy bývá pleť unavená, vysušená a vypadá velmi mdle a bledě. Je třeba jí opět dodat sílu, a to ideálně pomocí kosmetických vychytávek, jako je třeba pleťová péče ze lněných semínek.

Jaké má lněné semínko vlastnosti?

Lněná semínka jsou lákavou surovinou, která při konzumaci prospívá zdraví a pomáhá nám dostat do těla dostatek vlákniny a dalších důležitých látek. Díky tomu, že je bohatá na mnoho základních živin, najde své využití také v kosmetice. Jak využít její blahodárné účinky také pro pleť?

Čtěte také:  Problémy s lámavostí vlasů ženy neřeší jen u kadeřnice, zjistily že vše začíná v kuchyních

Jak lněná maska působí?

Lněná maska ​​dokáže velmi efektivně hydratovat obličej. Díky tomu bude pleť vypadat mladší a zářivější. Pomůže také proti nechtěným pigmentovým skvrnám. Zvyšuje elasticitu pleti, takže se pokožka stává pružnější a vrásky jsou méně viditelné. Použití domácí masky ze lněných semínek nemá věkové omezení a je ideální skutečně pro každý typ pleti.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si vyrobit pleťovou masku?

Budete potřebovat dvě polévkové lžíce lněného semínka. Ty musíte dát do misky nebo sklenice a zalít je 60 ml horké vody. Dobře celou směs promíchejte a nechte vychladnout. Lněná semínka mají zvláštní vlastnost, že při kontaktu s tekutinou nabobtnají a změní se v gelovitou nebo rosolovitou hmotu. Tuto hmotu následně naneste na obličej a nechtě působit asi čtvrt hodiny. Poté masku smyjte a aplikujte na pleť ošetřující krém.

Čtěte také:  Hledáte dokonalý šperk? Nemusíte do zlatnictví, bohatší nabídku najdete online

Jak si masku ozvláštnit?

Pokud masku používáte pravidelně, můžete ji občas obměnit, aby pokaždé měla jiné účinky. Do masky můžete například přidat šťávu z půlky citronu. Poté získá intenzivnější rozjasňující efekt. Lžička medu zase podpoří regeneraci pokožky a její rychlejší obnovu. Pokud vás trápí akné, přidejte lžíci bílého jogurtu, protože taková maska ​​bude regulovat vylučování kožního mazu a zklidní zánět.

Zdroj: https://www.stylecraze.com/articles/5-amazing-beauty-facts-about-flax-seeds/