Mosquito 1332382 1920 (1)

Na komáry lze jednoduše vyzrát. Některé vůně nesnesou a dají pokoj

Komáři jsou jedním z neotravnějších druhů hmyzu, který může zničit příjemný večer u táboráku nebo na terase, kde si chcete po těžkém letním dni odpočinout. Jejich bzučivý zvuk brání v dobrém spánku, jejich kousnutí může svědit klidně několik dní. Způsobit může také otok. 

Pořiďte si bylinky nebo jiné rostliny

Pokud se jich chcete zbavit, nemusíte používat drahé přípravky z drogerií nebo lékáren. Stačí mít doma květiny na parapetě nebo si pořídit éterický olej, který je zaručeně odpudí. Jejich vůně dráždí hmyz, a proto ho postavte ke dveřím nebo dejte k oknu. Můžete je zředit vodou a použít i na tělo, namočit na vatové tyčinky nebo umístit poblíž knotu svíčky. Nejčastěji se používají eukalyptový, hřebíčkový, s citronovou trávou nebo levandulový.

Zdroj obrázku: Pixabay

Vyrobte si přírodní sprej. Na základě výše zmíněných olejů si můžete připravit sprej, který bude skvěle proti komárům fungovat. Stačí nalít 250 ml vodky do nádoby s rozprašovačem a přidat 20 ml jednoho z olejů. Směsí si nastříkejte tělo – nejdříve vyzkoušejte malý kousek kůže kvůli případným alergiím.

Vratič, luční bylina

Tato bylina roste na loukách a poznáte ji podle charakteristických žlutých květenství. Jsou to sice jen květiny, ale stačí si je otřít do rukou a poté o tělo a komáři se vám budou již z dálky vyhýbat. Rostlinu můžete použít také k přípravě infuze na tělový sprej. Hrst květin zalijte vroucí vodou, nechte 30 minut louhovat a poté přeceďte do rozprašovače.

Zdroj obrázku: Pixabay

Mezi další rostliny, které odpuzují komáry, patří levandule, bazalka, máta, tymián nebo fenykl. Nejen, že budete mít svou vlastní malou zahrádku, ale budete si moci vychutnat večerní víno na balkoně nebo terase bez obtěžujícího hmyzu. Bylinky navíc využijete do různých dipů nebo na grilované maso. Nenechte se odradit od příjemných chvilek hmyzem, nad kterým můžete snadno zvítězit.

Zdroj: https://www.ruralsprout.com/repel-mosquitoes/