Cup Coffee Spilled Wooden Table

Na některé skvrny jsou i nejdražší prací prostředky krátké. Všechny ale najdou účinné řešení

Skvrny na oblečení už pro dnešní ženy nejsou žádný problém. Prací prostředky a pračky zvládnou většinu odolných skvrn vyprat. Efektivně tak umí odstranit skvrny od tuku, jídla nebo červeného vína. Problém už není dokonce ani krev. Existují ale skvrny, které dají zabrat i té nejlepší hospodyni.

Oblečení není nutné vyhazovat, stačí použít přírodní prostředky k odstranění skvrn

Rozloučit se můžete nejen se skvrnami na oblečení, ale také na čalounění a kobercích. Jaké jsou nejlepší metody čištění? Nejvíce toho o praní skvrn vědí matky malých dětí. Děti pravidelně chodí domů špinavé a s oblečením plným různých nečistot. Nejčastěji ale skvrny vznikají během jídla. Jestli máte pocit, že si s nimi pračka sama neporadí, můžete vyzkoušet následující metody.

Inkoust, fixy nebo pero mohou zanechat skvrny, které bude obtížné odstranit. Všechny maminky milují kresby svých dětí, ale následné praní po výtvarné výchově může být zdlouhavé. Pomůže několik kapek salicylalkoholu, nechat chvíli působit a poté vysušit. Pokud tato metoda nebude fungovat, vyzkoušejte ocet. Nalijte ho na skvrnu a přidejte lžičku kukuřičného škrobu. Opláchněte ve studené vodě.

Zdroj obrázku: Freepik

Mezi nejhorší skvrny patří ty od tuku

Neopatrná jízda na jízdním kole nebo návštěva dílny mohou mít za následek trvalé znečištění oblečení, kterého se pak už nezbavíte. Na mastné skvrny pomůže zase mastnota. Použít můžete vepřové sádlo nebo máslo. To vetřete do látky se skvrnou, hodinu počkejte a poté seškrábněte. Látku vyperte ve slané vodě, ale dbejte na to, aby byla studená. Můžete přidat čpavek nebo benzín.

Lepidlo odstraníte seškrábnutím z látky, a chcete-li se problémů zbavit, můžete si pomoci odlakovačem na nehty s obsahem acetonu. Ten lepidlo rozpustí. Pomoci může i kousek margarínu nebo oleje. Rez ničí nejen kov, ale také oblečení. Pokud chcete rez odstranit, použijte ocet, citronovou šťávu nebo amoniak. Poté otřete špínu vatovým tamponem, který namočte do jedné z přísad. Nechte chvíli působit a potom oblečení vyperte jako obvykle.

Zdroj: https://home.howstuffworks.com/home-improvement/household-hints-tips/cleaning-organizing/10-quick-tips-for-removing-stains-from-clothing.htm