Woman Choosing Food Refrigerator Home

Na nepříjemný zápach v lednici zafunguje osvědčená metoda bez použití agresivní chemie

Každého jednou za čas překvapení nepříjemný zápach, který se line po otevření lednice. Jestli chcete takovým nehodám zabránit, je nutné pravidelně kontrolovat potraviny, které máte v lednici uložené. Jestli máte potraviny přebrané, poté už nezbývá nic jiného, jak zatočit se samotným zápachem. S tím si hravě poradíte pomocí několika triků, které vám ukážeme.

Někdy stačí rozlité mléko nebo plesnivý sýr

Že nám zasmrádne lednička, není nic neobvyklého. Musíte se nejdříve zbavit všeho, co máte doma prošlého nebo nevábně voní, i když to ještě neprošlo dobou trvanlivosti. Až se ujistíte, že máte ledničku prázdnou, můžete se pustit do jejího čištění. Není to nic jednoduchého, ale jednou za čas je to potřeba, a to nejen kvůli nepříjemnému zápachu, který z ní půjde pokaždé, když ji otevřete.

V ledničce mohou být problémové potraviny, jako je zelenina, ovoce nebo například sýry a maso. Všechno se může velmi rychle zkazit, a proto je vhodné potraviny nekupovat ve velkém množství nebo si případně něco zamrazit. Ledničku poté musíte umýt celou, nezaměřujte se jen na místa, kde se vám vylilo mléko nebo jiná tekutina. Zápach se opravdu rychle rozleze po celé ploše chladničky.

Zdroj obrázku: Freepik

Na čištění použijte vlažnou vodu a jedlou sodu s octem

O účincích jedlé sody a octa jste už určitě slyšeli. Tyto dvě suroviny bohatě postačí ke kompletnímu vyčištění vaší ledničce. Jedlou sodu smíchejte s octem v poměru 1 : 1 a máte hotovo! Směs vás zbaví nejhoršího zápachu. Už nebudete muset kupovat drahé prostředky, které sice slibují účinek, ale mnohdy nefungují. Navíc jsou plné chemie a látky v nich obsažené nejsou nic dobrého pro naše zdraví.

Po umytí lednice ji nechte uschnout a oddělte potraviny, které k sobě nepatří a mohly by zase způsobit zápach nebo jiné problémy. Nepořádek v lednici může velkou měrou za to, že kolikrát nevíte, jakou potravinu vlastně potřebujete. Ovoce a zelenina patří do spodních šuplíků, ryby, maso nebo sýry jsou nejlepší v nádobě, kterou pevně uzavřete. Vejce patří do speciálních přihrádek, stejně jako různé nápoje.

Zdroj: https://www.urbancompany.com/blog/homecare/home-deep-cleaning/keep-fresh-get-rid-bad-smell-fridge/