Na pohled nápoj připomíná známou přeslazenou limonádu, po napití pomáhá hubnutí i očistě těla

Barevně připomíná Coca Colu, ale Coca Cola to není. Je to něco mnohem zdravějšího a tělu prospěšnějšího. Černá limonáda je nápoj, který si získává na popularitě v řadě zemí. Detoxikuje tělo a zároveň mu dodává spoustu energie. Co to ale ta černá limonáda vlastně je? 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Seznamte se s novým hitem

Černá limonáda je nápoj připravený na bázi vody, citronové šťávy a aktivního černého uhlí. Po černé zmrzlině je tu tedy nově černá limonáda a stejně jako tomu bylo i předtím, ani teď nikdo nemůže odolat a tento nápoj nezkusit! Přípravu zvládnete doma i vy, stačí k tomu jen pár ingrediencí a můžete si vytvořit skvělou detoxikační bombu. Připravte si:

  • citronovou šťávu,
  • 1 menší lžičku rozdrceného aktivního uhlí,
  • sladidlo,
  • led,
  • 1 litr vody (kohoutkové nebo minerální).

Smíchejte šťávu z citronu s uhlím (musí být vhodné pro vnitřní užití), následně přidejte ostatní ingredience a máte hotovo. Pijte po doušcích v průběhu dne a zapíjejte dostatečným množstvím čisté vody. Pokud užíváte léky, raději limonádu konzumujte v menší dávce a v dostatečném rozestupu mezi léky (minimálně 2 hodiny).

Blíže k jejímu složení

Aktivní uhlí se odnepaměti používalo k léčbě průjmů, proto i pokud máte trávící potíže, nemusíte se bát po něm sáhnout. Citrusové ovoce pak představuje obrovský přísun vitaminu C, který zvyšuje odolnost proti nemocem, zpevňuje zuby a kosti, zlepšuje vstřebávání železa a mnoho dalšího. Pokud místo kohoutkové vody využijete vodu minerální, máte vyhráno!

S čím vám může pomoci?

Pravidelné popíjení takovéto limonády zlepšuje stav celého organismu. Snižuje náchylnost k infekcím tím, že zvyšuje odolnost proti stresu. Především ale (a v tom tkví jeho popularita) aktivní uhlí očišťuje tělo od toxinů. Navíc vás energeticky nabudí, takže kolovým nápojům můžete dát sbohem. Pokud se vyhnete přílišnému slazení, je nápoj vhodný i pro diabetiky.