Na psychické problémy zabírá něco, co je pro člověka odnepaměti přirozená a naprosto běžná věc

Psychické problémy mohou trápit mnoho žen. Je to dáno současným hektickým životem. Řada z nich sáhne po antidepresivech, jiné končí v ordinacích psychologů. Přitom na problémy psychického rázu může zabrat i něco, co je naprosto obyčejné, až banální. Máme na mysli přirozený pohyb, kterým je chůze. Stačí pár kroků denně a s lidským tělem se stanou zázraky.

Chůze prospívá pohybovému aparátu

Není to jenom psychika. Tento pohyb má pozitivní vliv i na pohybový aparát lidského těla.  Chůze je na seznamu nejlepších cvičení odporu, to znamená, že má příznivý účinek na hustotu kostí. Jestli máte pejska, využijte delší procházky, denně byste měli chodit alespoň 30 minut.

Chůze podporuje zdravé hubnutí a pečuje o postavu. Čím více chodíme, tím atraktivněji vypadá naše tělo. Spalujeme kalorie, procházky by se tak měly stát trvalou součástí života těch, kteří bojují s nadváhou nebo obezitou. Chůze pomáhá posilovat svaly, ale zároveň nezatěžuje klouby ani páteř. 

Zdroj obrázku: Pixabay

Procházky po přírodě mají pozitivní vliv také na srdce – posilují ho a mohou předcházet kardiovaskulárním chorobám. Lidé starší 60 let mohou díky procházkám obnovit tepy do stavu, ve kterém byly před několika lety. Srdeční sval navíc pumpuje více krve. To má za účinek posilování oběhového systému a snižuje se riziko infarktu. 

Procházky vám dodají energii a budete zdatnější

Jestli se cítíte unavení, i když pravidelné spíte, zkuste krátké procházky přírodou. Uklidníte se a ztracená energie bude zpátky. Během procházky totiž okysličujete mozek. Lidé, kteří chodí na procházky, mohou lépe zvládnout každodenní práce. Při chůzi stoupají v mozku endorfiny, díky kterým se cítíme šťastní. 

Pokud máte špatnou náladu, vydejte se do přírody. Pouhých 10 minut chůze vám pomůže proti nervozitě a pocitu hněvu. Tělo ale musíte na chůzi zvyknout. Začněte tedy s tempem asi 5 km za hodinu a navyšujte až na sedm kilometrů za hodinu. Během chůze se snažte pohybovat přirozeně. Oblečte si pohodlné oblečení a hlavně sportovní obuv.

Zdroj: https://www.bustle.com/p/8-ways-walking-changes-your-brain-for-the-better-according-to-science-10077769