heavy-duty-radiator-central-heating-woman-is-getting-her-hands-warm-home-central-heating-system

Na topnou sezonu je důležité se připravit a nepřicházet zbytečně o drahocenné teplo

S nástupem podzimu přicházejí také otázky, jak letos ušetřit na topení. Mnoho lidí topilo už během října, kdy se teploty dostávaly hodně nízko. Abychom se zahřáli, potřebujeme teplé deky, zapnout si topení na plné obrátky a uvařit si teplý čaj. Po letní sezoně je ale nutné topení pořádně prohlédnout, abyste ho mohli využívat naplno. Jak se na novou topnou sezonu připravit?

Špinavé radiátory jsou nebezpečné a netopí

Radiátory, kamna nebo jiné zařízení, které se používá k topení, je nutné mít čisté a hlavně zabezpečené. Mnoho z nás ale radiátory vůbec nečistí, a tím se připravujeme nejen o teplo, ale také o peníze, protože topení pofrčí, ale my se přitom nezahřejeme. Konečné vyúčtování tak může být velmi překvapivé. Proto je nutné ještě před sezonou radiátory okouknout a vyčistit.

Nejedná se přitom jen o čištění samotného topení. Leckdy je potřeba topení odvzdušnit, protože se v něm zadržuje voda a vlhkost. U lidí, kteří jsou citlivější, to může vést k alergiím, rýmě nebo kašli. Dávejte si na to pozor, protože kvalitní topení a jeho čistota dokážou zázraky a naopak můžete za topení ušetřit.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak radiátory vyčistit?

Jestli nevíte, jak radiátory vyčistit, poradíme vám. Budete potřebovat několik pomůcek, které vám práci usnadní. Můžete použít obyčejný hadřík, ale je to s ním velmi náročné, protože se jen těžko dostanete do všech míst. Na těžko dostupná místa můžete použít speciální kartáče na radiátory, se kterými vyčistíte každou skulinu.

Mají jedinečný tvar, který zajistí, že se dostanete do všech skulinek a mezer. Nečistoty a prach tak budou minulostí. Vyčištěný radiátor bude nejen kvalitně topit, ale také díky němu předejdete zdravotním problémům. Na kachlová kamna budete potřebovat rukavice, které nečistoty pochytají jako magnet. Jedná se o speciální rukavice, které se vám budou hodit na úklid celé domácnosti.

Zdroj: https://woodac.com/article/tips-prepare-hvac-system-heating-season